اشتباهات خرید کفش که باعث پشیمانی می‌شود

اشتباهات خرید کفش مجموعه کارهایی است که در هنگام خرید باید سعی کنیم آنها را انجام ندهیم. هر خانمی قبل از خرید

توسط مدیر سایت در 20 اسفند 1402

اشتباهات خرید کفش مجموعه کارهایی است که در هنگام خرید باید سعی کنیم آنها را انجام ندهیم. هر خانمی قبل از خرید کفش مجلسی زنانه پاشنه‌ دار و یا هر کفش دیگری لازم است با یک سری نکات آشنا شود. اگر بدون تحقیق و صرفاً جهت خرید یک جنس راهی مراکز خرید شوید و یا از طریق فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به خرید کنید ممکن از اشتباهاتی را مرتکب شوید که باعث پشیمان شدن شما از خرید شود.

در گذشته هدف از خرید کفش فقط پوشاندن پا بود. اما امروزه کفش‌ها را باید متناسب با استایل، سبک پوشش و مکان و موقعیت مورد استفاده باید خرید. حتی باید علاوه بر پوشاندن پا به دنبال راحتی پا، کمر و ستون فقرات بود تا آسیبی به این قسمت‌ها وارد نشود. اهمیت توجه به این نکات باعث می‌شود بهترین انتخاب را داشته باشید. در مقابل بی‌اهمیتی به این نکات و سایر اشتباهات خرید کفش ممکن است باعث پشیمانی شما شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با اشتباهات خرید کفش آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

خرید کفش اسپورت دخترانه

معرفی اشتباهات خرید کفش

  • خرید یک کفش فقط به خاطر اینکه زیباست
  • خرید یک کفش فقط به خاطر اینکه ظاهر چرم دارد
  • خرید یک کفش تنگ، با اطمینان از اینکه بعداً جا باز می‌کند
  • خرید یک کفش، فقط به خاطر اینکه تنگ نیست
  • عدم خرید کفش پاشنه‌بلند و خرید کفش‌های بدون پاشنه
  • سایز کفش همیشه و همه وقت یک عدد است
  • در همه نوع کفشی سایز پای شما یکی است

 

خرید یک کفش فقط به خاطر اینکه زیباست

اینکه یک کفش را فقط به خاطر اینکه زیبایی ظاهری دارد انتخاب کنید از ساده‌ترین اشتباهات خرید کفش است. درست است که زیبایی بسیار مهم است و اصلاً نباید از اهمیت آن چشم‌پوشی کرد اما نباید در اولویت باشد. اگر کفشی برای خرید زیبا است باید در کنار آن سایر آیتم‌ها را نیز بررسی کرد و سپس تصمیم به خرید کرد. یادتان باشد مهم ترین نکته در هنگام خرید توجه به راحتی کفش است.

خرید یک کفش فقط به خاطر اینکه ظاهر چرم دارد

از اشتباهات خرید کفش چرم، عدم توجه به طبیعی بودن و مصنوعی بودن آن است. ظاهر چرم داشتن به این معنی نیست که این کفش چرم است. امروزه با پیشرفت صنایع تولیدکنندگان به راحتی می‌توانند چرم‌هایی تولید کنند که بسیار شبیه به چرم طبیعی است اما مصنوعی است و ویژگی چرم طبیعی را ندارد. 

چرم طبیعی ماندگاری بالایی دارد و به خوبی با محیط سازگار می‌شود اما چرم‌های مصنوعی اینگونه نیست. انتخاب کفش چرم مصنوعی به جای چرم طبیعی از دیگر اشتباهات خرید کفش است که ممکن است دچار آن شوید. چنین کفشی بعد از خرید ممکن است خیلی زودتر از زمان انتظار خراب و پاره شود و شما را متعجب کند.

 

خرید یک کفش تنگ، با اطمینان از اینکه بعداً جا باز می‌کند

از دیگر اشتباهات خرید کفش بی‌توجهی به سایز آن است. بسیاری از فروشندگان برای فروش کفش‌هایشان این جمله را همیشه به مشتری می‌گویند که اگر کفش برایتان تنگ است بعداً جا باز می‌کند و نگران نباشید. این جمله فقط در بعضی شرایط درست است و نه همیشه. بنابراین سعی کنید فقط با یک جمله و نظریه، انتخاب اشتباهی نداشته باشید.

سایز بعضی از جنس‌ها مانند چرم ممکن است تحت شرایط خاصی یک مقدار تغییر کند اما اکثر جنس‌ها تغییری نمی‌کنند. حتی برای خرید کفش چرم هم نباید به این جمله دلخوش کرد. چرا که اگر چرم خاصیت ارتجاعی داشته باشد ساختار پا هم قابلیت تغییر شکل دارد. بنابراین با پوشیدن کفش تنگ ممکن است به شکل کفش دربیاید و استخوان‌های پا را تحت فشار قرار دهد.

خرید یک کفش، فقط به خاطر اینکه تنگ نیست

گاهی فرد فقط به خاطر اینکه کفش مد نظرش تنگ نیست آن را می‌خرد و به گشادی آن کاری ندارد. این هم یکی دیگر از اشتباهات خرید کفش است که بعضی از افراد دچار آن می‌شوند. گشاد بودن یک کفش مانند تنگ بودن آن به پا و کمر آسیب وارد می‌کند.

 اگر کفش بزرگتر از پاهایتان بپوشید و با آن پیاده‌روی کنید پاهایتان درون کفش لق می‌خورد و با بدنه کفش اصطکاک پیدا می‌کند. این اصطکاک ممکن است پای شما را زخم کند. حتی این لق زدن ممکن است باعث عدم تعادل شما در هنگام راه رفتن و زمین خوردن شما بشود. بنابراین سعی کنید حتی یک شماره بزرگتر از پایتان کفش نخرید.

 

عدم خرید کفش پاشنه‌بلند و خرید کفش‌های بدون پاشنه

درست است که پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند (با پاشنه نازک) برای مدت طولانی باعث ایجاد درد و آسیب در ناحیه کمر و پا خواهد شد. اما این به این معنی نیست که کفش‌های بدون پاشنه برای پا مناسب هستند. کفش باید بتواند پا را در برابر ضربه محافظت کند و از قوس طبیعی کف پا پشتیبانی نماید. بنابراین از دیگر اشتباهات خرید کفش عدم توجه به این نکته است.

 کفش‌های بدون پاشنه که کاملاً صاف و تخت هستند نمی‌توانند از قوس کف پا پشتیبانی کنند و در برابر ضربه و سایر عوامل محیطی هیچ محافظتی از پا نمی‌توانند داشته باشند. بنابراین در هنگام خرید کفشی را انتخاب کنید که در حدود دو الی سه سانتی‌متر پاشنه داشته باشد تا از قوس کف پا محافظت نماید.

سایز کفش همیشه و همه وقت یک عدد است

از دیگر اشتباهات خرید کفش بی‌توجهی به زمان خرید است. بعضی از افراد فکر می‌کنند سایز پا در هر موقع روز یک چیز است بنابراین هر موقع توانستند به سراغ خرید کفش می‌روند.

اگر در سن رشد هستید قبل از خرید کفش حتماً سایز کف پایتان را اندازه بگیرید. چرا که ممکن است پاهایتان رشد فیزیکی کرده باشد و شما متوجه آن نشده باشید. اگر بالاتر از سن رشد هستید باز هم امکان تغییر سایز پا در زمان‌های مختلف روز وجود دارد. گاهی پا متورم است و گاهی کوچک و عادی است.

بنابراین اگر می‌خواهید دقیق‌ترین حالت را در انتخاب سایز داشته باشید سعی کنید هیچ‌گاه صبح زود به سراغ خرید کفش نروید. و این کار را به ساعات پایانی روز یعنی عصر و غروب موکول کنید. در این مواقع پا در بزرگترین حالت خود است و امکان ندارد کفشی که می‌خرید برایتان تنگ شود.

 

در همه نوع کفشی سایز پای شما یکی است

یکی دیگر از اشتباهات خرید کفش این است که فکر کنید سایز پایتان برای خرید هر نوع کفشی یک عدد است. در صورتی که قالب سایزبندی کفش‌های مختلف با هم متفاوت است. از این رو سایز 38 یک برند ممکن است با سایز 38 برند دیگر کفش یکی نباشد.

در این صورت اگر سایز کفش شما برای خرید یک برند یک عدد است برای خرید کفش از برند دیگر، به این عدد اکتفا نکنید و حتماً کفش را امتحان کنید. اگر اینترنتی خرید می‌کنید بر اساس الگویی که آن برند برای اندازه‌گیری پا معرفی کرده اندازه پای خود را بگیرید و طبق ان بررسی کنید که چه سایزی به پای شما می‌خورد.منبع
مقالات مشابه
نظرات کاربرن