Lens Cyanea (Boiss. & Hohen.) Alef

انگور میوه ای آبدار با طعم های ترش و شیرین است که وجود ۵،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ از انواع مختلف آن شاید شما را متعجب نماید که ۱۰۰ نمونه آن در کشور عزیزمان ایران شناخته شده است، خواص خارق العاده آن در پوست ،هسته، گوشت، برگ و حتی غوره آن فراوان و کم نظیر است و ترکیبات شیمیایی که در خود نهفته دارد، درمان بسیاری از بیماری ها را امکان پذیر می کند، به گونه ای که استفاده از یک لیوان آب آن می تواند به یکباره کلکسیونی از مواد مغذی را به بدن شما وارد نماید، دستگاه آب انگور گیری ایده ای جدید و قابل توجه است که آب میوه ای شفاف و خوش طعم را در مدت زمان کوتاهی فراهم نموده و معجونی ناب را در اختیارتان قرار می دهد.

این گیاه به دلیل آبدار بودن، به افزایش رطوبت گلو کمک زیادی میکند. این میوهی آبدار و شیرین حتی برای بیماران دیابتی هم خاصیت زیادی به همراه دارد. به نظر می رسد بیماران دیابتی باید در مصرف این میوه خوشمزه جانب احتیاط را رعایت کنند. افرادی که همیشه به یبوست مبتلا میشوند، میتوانند مواد غذایی ملین و بخصوص انگور قرمز مصرف کنند. آنها در دستهی خوراکیهای ملین قرار دارند، زیرا حاوی اسید ارگانیک، قند و سلولز هستند. همچنین انگور سیاه سردشت (رشه ) میوه ای قند دار به شمار می رود. همچنین برای جلوگیری سوختن درخت می توانید تنه آن را با چسب چوب سفید یا رنگ پلاستیکی سفید بپوشانید.

به منظور تغذیه بهتر نهال در اواخر پاییز یک لایه دو و نیم سانتی متری کود کمپوست پای درخت بریزید. مقدار آبیاری این رقم نهال بستگی به منطقه و نوع کشت آن دارد. همچنین نهال هایی که تهیه می شوند باید همگی از نوع مرغوب و ضد عفونی شده باشند تا درصد شکست پایین بیاید. ۶٫ آنتیاکسیدانهای موجود در آب انگور، سلولهای تخریب شده را ترمیم کرده و همچنین از تخریب بیشتر آنها جلوگیری میکند. همچنین میزان رطوبت ریه را نیز افزایش داده و حملات آسم را کمتر میکند. همچنین هنگام چاله کنی و کاشت شیب زمین را طوری تنظیم کنید که برای هر دو نهال یک حوزه آبریز به منظور استفاده از آب باران ایجاد شود.

جهت تمایل میتوانید از نهال انگور موسکات؛ هم دیدن فرمایید . لازم به ذکر است که بهتر است انگور سیاه سردشت در زمین هایی کشت شود که 1200 متر از سطح دریا ارتفاع داشته باشند. یعنی بهتر است هر درخت با درخت مجاورش 90 سانتی متر فاصله داشته و شکاف بین ردیف ها نیز حداقل 90 سانتی متر باشد. برای مراقبت بهتر از نهال های انگور سیاه سردشت ( رشه ) در سال های خشک، باید چندین بار آبیاری تکمیلی صورت گیرد. ممکن است که تصور کنید که چون انگور سیاه به صورت دیم کاشته می شود دیگر نیازی به آبیاری ندارد.

به همین علت است که در بیشتر مناطق به صورت دیم کاشته می شود. خرید نهال انگور لعل از معتبرترین نهالستان کشور لعل نهال بدون هر واسطه ای به صورت مستقیم یکی از دغدغه هایی است که مشتریان با آن روبرو هستند که این نهالستان با ارسال نهال انگور با کیفیت و استاندارد از طریق پایانه مسافربری برای باغداران و مشتریان گرامی در سراسر کشور این مهم را فراهم نموده است.

رويشگاه هاي گونه قره قات خراساني به دليل بهره برداري بي رويه از ميوه و چراي بي رويه دام در گذشته و حال حاضر، دچار تخريب شده است؛ از سويي بذور آن داراي درصد قوه ناميه پاييني است و تجديد حيات گونه در رويشگاه هاي آن تنها از طريق ريزوم صورت مي گيرد. ۱ فلاوونوئید موجود در آبانگور سطح کلسترول LDL (کلسترول خوب) را در بدن بالا میبرد و به همین ترتیب از ایجاد انسداد در شریانها جلوگیری کرده و قلب سالم میماند. از سوی دیگر فلاونوئید موجود در این میوه از تجمع پلاکتها و سموم در خون جلوگیری میکند.

در حالی که انگور با داشتن اکسید نیتریک از لخته شدن خون جلوگیری می کند. این نهال تا حدودی متحمل در برابر خشکی است؛ اما باید بدانید که کم آبی شدید برای این نهال میوه ضرر دارد و موجب خسارت است. برای ایجاد یک تاکستان کاشت نهال نسبت به قلمه زدن روش بهتری به شمار می رود. وقتی میزان کلسترول مضر خون افزایش می یابد، احتمال سکته قلبی بالا می رود.

چرا که تاثیر رادیکال های آزاد و اثرات مضر کلسترول خون بر روی رگ های خونی را خنثی می کند. کشور ایران بهعنوان بخشی از فلات پهناور ایران توسط حصارهای کوهستانی گستردهای دربر گرفته شده که البرز، زاگرس، کوههای شمال غربی، رشته کوههای داخلی ایران و رشته کوههای مکران و کپهداغ از مهمترین آنها هستند. البته افرادی که به اسهال مبتلا هستند، بهتر است از مصرف این میوه خودداری کنند.

اگر انها به شما انگور دادند خیر انها به شما می رسد و به شما کمک می کنند. سـوال : سلام روز به خیر بنده مدتى نزدیک به چند ماه هست در بالاى کفِ دست چپم و کمى پایین تر از درازترین انگشت این دستم یک نقطه کمى متورّم و کبود شده و کمى هم دردناک هست. دعای خیر او پشت سر شماست. هرس کردن درخت پس از اولین فصل رشدی که پشت سر می گذارد در شکل گیری نهایی آن بسیار مهم است.

حشرات بالغ و ماده ی پس از جفت گیری در روی برگ ها تخم گذاری می کند . پس رشد جوانهها و رسیدن طول یکی از شاخهها به ۲۰ سانتی متر، آن­ را به عنوان تنه اصلی پذیرفته و شاخههای دیگر را تهبر میکنند. در مورد شرابهای شیرین، اشباعهای شکر آغازین بواسطه برداشت دیرهنگام محصول انگور افزایش مییابد (برداشت دیرهنگام (en))، یخ زدن (فریز کردن) انگورها برای غلیظ کردن شکر (شراب یخی)، اجازه دادن یا تشویق قارچ کپک خاکستری برای گرفتن آب حبههای انگور از آنها یا رخصت دادن به انگور برای کشمشی شدن چه روی ساقه یا روی آویز یا روی تشک و حصیرهای پوشالی نیز از راههای دیگر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید