768 مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی

بارها مشاهده گردیده گاوی که فی المثل جهت سم گیری و یا معالجه و يا وزن کشي از گله جدا ميگردد و گاوهاي ديگر ناظر ناراحتي ان گاو هنگام معالجه يا سم گيري و غيره ميباشند پس از پايان عمليات و رها شدن مجدد ان گاو به داخل گله ، کليه گاوها به دور گاو مزبور جمع شده و يک به يک انها با بو کردن و ليس زدن به دست و پا و بدن آن، گاو مذبور را به نوعي مورد دلجوئي و نوازش قرار داده و باين طريق با گاو مزبور ابراز همدردی ميكنند كه در واقع اين عمل مغاير با حالات وحشي بودن انها است.

بعنوان مثال اگر قرار شود گاوی را جهت وزن كشي ،خون گيری، زايمان، سم گيری و يا برای هر منظور ديگری از گله جدا گردد، اين كار به راحتی انجام نميگيرد . گاوهايي كه از تاثيرات اسيدوز شكمبه اي حاد بر سيستم حياتيشان زنده مي مانند بعداً به علت چندين پيچيدگي در سايكوتيك ها يا باكتري هاي شكمبه اي از پاي در مي آيند. به علت حجم و شیب مناسب کپل و متوسط بودن وزن تولد گوساله ها سخت زایی در زایمانهای عادی این گاو مشاهده نمی شود و از نظر تولید شیر وگوشت و میزان چربی شیر تولیدی نسبت به سایر گاوها برتری دارد.

گاو های سیستانس بر خلاف گاوهای اصیل خارجی که عموما ارام بوده واصولا عادت به پریدن از مانع يا نرده را ندارد، اين گاوها کاملا عادت به پرش طولی و پرش ارتفاع دارند. گاو های سیستانی بر خلاف سایر گاو ها که گهگاه به سمت پشت لگد می زنند، این گاو ها عادت دارند از هر سمت و سويی لگد های سخت و خطرناک بزنند . در حاليكه گاو سيستاني با توجه به علاقه شديد به فرزند از يك طرف و شرور و وحشي بودن از طرف دیگر ،با حمله کردن مانع نزدیک شدن افراد به گوساله خود میگردد. در تخت جمشید ، گاو و شیر به عنوان نماد ماه و خورشید (تابستان و زمستان ) نقش شده است و پیروزی شیر بر گاو نمادی از پایان زمستان و زایش دوباره طبیعت است.شاخ گاو نیز به دلیل شباهت با هلال ماه همواره نمادی از ماه بود و می دانیم که در اساطیر ایران زمین ماه همواره نشانی از زندگی و آغاز حیات بوده است.

گاو های ساحلی : در اطراف دریای خزر هستنمد و با وجود تغذیه خوب در بهار و تابستان به دلیل که غذایی در زمستان شیر و گوشت خوبی ندارند . شیر گاومیش به دلیل دارا بودن چربی بیشتر، ویتامین A بیشتری در مقایسه با شیر گاو دارد. انتخاب از روی رکورد : در این مورد به سه موضوع مقدار شیر ، میزان چربی و ارزش غذایی توجه می شود .

نوزادتان را سه بار حمام بخار بدهید. وی گفت : اگر در سال 1399 اعتبار ویژه برای نجات گاوهای سیستانی اختصاص نیابد این گونه بار ارزش دامی از بین خواهد رفت . سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: طبق بررسی ها تامین علوفه گاو گوشتی آسان تر از گاو شیری بوده زیر گاو گوشتی می تواند از مراتع به عنوان منبع تغذیه استفاده کند اما گاو شیری به لحاظ صنعتی بودن دارای هزینه است. به همين جهت موقعيكه فردي داخل گله مي شود بايستي مواظب حركات دامها باشد كه مورد حمله واقع نشود.

گهگاهي نيز يک کا چند گاو به گاوي حمله کرده انرا به قصد کشت مجروح میسازند . بلحاظ اینکه گاو سیستانی از یک طرف تقریبا” وحشی بوده واز طرف ديگر علاقه شديدي به فرزند خود دارد ،لذا جهت جلوگيري از نزديک شدن افراد به گوساله به فصد کشت به افراد حمله کرده ، بطوريکه براي جدا كردن گوساله از مادر جهت تعيين وزن تولد الزاما” بايستي چند نفر با بيل و چهار شاخ ،گاو مادر رامحاصره و سرگرم كنند تا در يك چشم به هم زدن و لحظه ای معين كه نظر مادر به سمتي جلب شد و قصد حمله به يك كارگری را داشت ،فرد ديگری از موقعيت استفاده كرده گوساله را به سرعت و براي لحظه ای از مادر جدا و وزن كشي نموده و سپس گوساله را نزد مادر قرار دهد .

منطقۀ یک تهران که به نوعی بالاشهر محسوب میشه، بورس خونههای لوکس و گرونه. به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام – پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ این نژاد از ماکیان از دسته مرغ و خروسهای انگلیسی محسوب میشوند ولی از لحاظ تجاری توجیه اقتصادی نداشته و به عنوان مرغ و خروس زینتی به خصوص در بین مردم انگلیس مورد اقبال زیادی هستند. مقاومت آن در برابر بیماریها ،تغییرات جوی و سرما، کم توقعی به غذا و کیفیت و کمیت مناسب تولید، جزء ویژگیهای عمده این گاو محسوب میشود .

گاوهای بومی بطور کلی عادت کرده اند که شیر خود را فقط به گوساله نوزاد خود بدهند بهمین جهت در دوشیدن ،بخصوص با ماشين شير دوش سخت مقاومت کرده و شير نميدهند. اين گاو ها علاوه بر عادت داشتن به لگد زدن با حرکات سريع سر خود به اطراف موجب اذيت افراد مي گردند،به طوری که اين عادت بسيار بد و خطرناک کار كردن با انها را به خصوص در هنگام اندازه گيري ابعاد بدن، در تشخيص ابستنی از طريق توشه ركتال ،در واكسبناسيون، در معالجه، در وزن كشی و مخصوصا در سم گيری بسيار مشكل و پر خطر مي سازد.

فاصله گیاهان کاشت شده بستگی به اندازه گیاهان دارد . ۱- پروتئین : مقدار پروتئین هیچ گونه اثری بروی WBC ندارد اما پیشرفت تجزیه پروتئین ها و همچنین وضعیت فیزيکوشيميايي و ساختار مولکولي انها روي WBC تاثیر دارد. ۲- چربی: بین انواع چربی های گوشت ،فقط چربی داخل سلولی برWBC تاثیر می گذارد . گاوآهن های دو طرفه در انواع خیش برگردان دار معمولی و خیش شکافدار ساخته می شوند.

خصوصیات ظاهری : در گاوهای شیری خوب اگر از پهلو به گاو توجه کنیم خطوط دو طرف بدن و خط پشت و زیر شکم با هم موازی نیست و در جلوی شکم به هم می رسند در حالی که در نژاد گوشتی خوب این خطوط موازیند . به طور کلی گاوهای شیری به ازای تولید هر کیلوگرم شیر به حدود 5/4 تا 5 کیلوگرم آب نیاز دارند . مصرف کم آب باعث محدود شدن خروج ادرار و سفت شدن مدفوع دام و همچنین کاهش تولید شیر می گردد .

این روغن باعث کاهش التهاب و درد گلو نیز میشود. موازی بودن طول قاب در حد دقت دید چشم، ضامن برقراری تراز طولی خواهد بود.در عمل، با اندازه گیری عمق کار خیشهای جلویی و عقبی نیز می توان تراز طولی را کنترل کرد. در تمام طول مدت وزن كشی گوساله مادر با بي تابي تمام مواظب بچه بوده تا اينكه مجددا” نزد او قرار گيرد. لذا با جدا کردن گوساله از مادر ، مادر انقدر ناراحت و مضطرب ميگردد كه اين ناراحتی و استرس موجب اختلال در امر ترشحات هورمونی وكاهش شديد توليد شير ميگردد.

گاوهای سیستانی به علت شرور و وحشی بودن از یکطرف و دور شدن از گوساله از طرف دیگر، عموماً در سالن شيردوشی بسيار نا ارام و بي قرار بوده و با پريدن از روي نرده و اخور مخصوص سعي میکنند از سالن شيردوشي فرار کنند. دیوان میدانست پسر کیومرث برای راز و نیاز با خدا به کوه میرود. به نام خدا نکاتی در مورد نژادهای گاو : گاو : در 4000 سال قبل و در کشور مصر اهلی شد . در واقع نه برای رضای خدا و شادی دل مردم تلاش می کنند، بلکه بر اثر زور پول و رشوت فعالیت می نمایند.

به گفته صالح، ده ها سال است پاکستانیها به عنوان بانی این سیاست به غرب میگویند اگر پول نمیدهید سلاح اتمی ما در خطر فروش و سقوط قرار میگیرد و دنیای هراسان از تروریزم اتمی همیشه حاضر به باج دهی بوده است. از طرف دیگر،چنانچه نمره وضعیت كمتر از ۳ باشد،گاو بدون داشتن ذخایر كافی انرژی،استارت تولید را می زند.این گاو ممكن است با مشكلات كمتری در زمان زایمان مواجه باشد اما عملكرد تولید مثلی و تولید شیر آن پائین تر از حد انتظار ما خواهد بود. وظیفه ی ما والدین علاوه بر مراقبت از کودکانمان ، فراهم کردن راه ها و دراختیار گذاشتن وسایلی است که به تعلیم و تربیت هر چه بهتر کودک کمک میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید