20 روش افزایش سرعت کامپیوتر/لپتاپ تا 2 برابر (برای گیمینگ و ) – جالب آموز

حال صبر کنید تا عملیات آماده سازی اولیه سیستم تکمیل شود . حلا دیسکت شما آماده استفاده است و به هنگام بروز هر گونه مشکل در بوت و راه اندازی سیستم ، دیسکت را درون درایو قرار داده و بایوس را طوری تنظیم نمایید که کامپیوتر از فلاپی بوت شود . اولین کاری که باید در این هنگام انجام میدهید ساختن استارت آپ دیسک است. گزارش AdDuplex از جمعآوری اطلاعات از بیش از 5000 برنامه کاربردی که از AdDuplex v2 SDK در فروشگاه مایکروسافت استفاده میکنند، بدست میآید.

Delet استفاده کنید) و دیسک استارت آپ را در کامپیوتر قرار دهید، وقتی که این دیسک را در کامپیوتر قرار میدهید ویندوز خود به خود فایلها مذکور را از در دیسک استارت آپ شما Load می کند و ویندوز به درستی بالا میآید و میتوانید به رفع مشکل مورد نظر بپردازید. Delete استفاده کنید) و دیسک استارت آپ را در کامپیوتر قرار دهید، وقتی که این دیسک را در کامپیوتر قرار میدهید ویندوز خود به خود فایلها مذکور را از در دیسک استارت آپ شما Load می کند و ویندوز به درستی بالا میآید و میتوانید به رفع مشکل مورد نظر بپردازید.

اگر قصد استفاده از برنامه لانچر مایکروسافت را ندارید، میتوانید با ضربه زدن بر روی این لینک، به Play Store بروید و اپلیکیشن Your Phone Companion را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید. شما با این نرم افزار براحتی و بدون داشتن هیچ گونه هزینه ی اضافی می توانید نحوه ی کارکردن با یک اسمارت فون (Smart Phone) را تجربه کنید. وقتی یک وب سایت را با استفاده از مایکروسافت اج به نوار وظیفه خود پین می کنید، با کلیک کردن بر روی این میانبر در نوار وظیف ویندوز، تمام تب هایی که از آن سایت در مرورگر اج باز کردید ظاهر خواهند شد و می توانید به هر تبی که بخواهید بروید.

در این حالت باید عملیات تعمیر و بازیابی استارت آپ ویندوز را که قبلا گفته شد را انجام دهید. در این موارد اولین کاری که ممکن است انجام دهید ، نصب مجدد ویندوز است که مشکل شما را به صورت قطعی حل می کند. اگر شما پرونده و فایلهای مهمی دارید که ممکن است از دست بدهید و می خواهید قبل از نصب مجدد ویندوز آنها را حفظ کنید، شما می توانید از دیسک های زنده ویندوز و لینوکس استفاده کنید و یا فلش مموری خود را بوتیبل کنید.

اما این روش ممکن در برخی موارد جواب ندهد و کاربر مجدد با همان پیغام خطای قبلی مواجه شود . روی آداپتوری که با مشکل مواجه شده کلیک راست کرده و گزینهی Update driver را انتخاب کنید. اگر بعد از روشن کردن کامپیوتر و شنیدن بوق تایید بایوس ، مبنی بر سلامت سخت افزار کامپیوتر، با پیغام از دست رفتن یا آسیب دیدن یکی از دو فایل فوق مواجه شدید ، با دیگر سیستم را راه اندازی کرده و این بار در ابتدای راه اندازی کلید F8 را پایین نگه دارید تا صفحه ایی با چند گزینه به شما نشان داده شود .

در این زمان احساسی که به آدم دست می دهد شبیه زمانی است که آدم اشتباهی سوار اتوبوس شده باشد و بعد از رسیدن به مقصد متوجه قضیه شده باشد! زمانی که ویندوز را تازه نصب کردهاید، بسیاری از برنامههای دیگر شرکتها در منوی استارت پین میشوند. پس زمانی که ویندوزتان درست کار میکند باید اقدام به درست کردن Windows Startup Disk کنید. از اونجایی که متخصصین و اهل فن هیچوقت اینجور سوالات واسشون پیش نمیاد ( چون به دلایل علمیش واقفن ) من خیلی کلی و ساده توضیح می دم خدمت تون . این تغییرات که ماه ها پیش معرفی شده بودند، باعث می شوند طراحی منو استارت طراحی ساده تر و احتمالا برای بسیاری از کاربران جذاب تر باشد.

این فایلها که همگی هم در حالت پیش فرض در درایو ویندوزتان (معمولا درایو C) مخفی هستند، جزو فایلهایی هستند که برای بوت شدن ویندوز نیازمند هستند. این فایلها که همگی هم در حالت پیشفرض در درایو ویندوزتان (C یا هرچیز دیگری) مخفی هستند، جزو فایلهایی هستند که برای بوت شدن ویندوز نیازمند هستند. ویندوزهای جدید در برطرف کردن این مشکلات بهتر هستند، درحالی که ویندوز اکس پی کاملا متوقف می شود و گزینه ای را در اختیار شما قرار نمی دهد، ویندوزهای جدیدتر سعی می کنند که گزینههایی خودکار را در اختیار شما قرار دهند.

حالا هر نت برداری و یادداشتی که بصورت موقتی بر روی گوشی خود ثبت کردهاید را میتوانید برای ویرایش بهتر و کاملتر بر روی ویندوز به اتمام برسانید. اما در این ترفند به بررسی 10 روش برای رفع کلیه مشکلات ذکر شده بدون نیاز به تعویض ویندوز می پردازیم و به عبارت بهتر راه حل کلیه خطاهایی که باعث بالا نیامدن ویندوز می شود را در این ترفند بیان می کنیم. این شیوه در مقایسه با ارتقا به نسخه جدید گزینه بهتری است، زیرا مشکلات در این بخش به پایینتر حد ممکن میرسد و حتی میتواند از بروز مشکلات دیگر هم جلوگیری کند.

به روز رسانی جدید ویندوز 10 همچنین عملکرد این سیستم عامل را برای رایانه های قابل جابجایی با صفحه نمایش قابل جابجایی بهبود می بخشد. پیغام های خطایی که معمولا در این موارد مشاهده می شود مربوط به از دست رفتن یا آسیب دیدن فایل های ضروری ویندوز می باشد که در این میان دو فایل ntldr و boot.ini از اهمیت بیشتری برخوردارند . درست مثل مشکل مربوط به پردازندههای AMD، برای حل این مشکل هم کار خاصی از دست کاربران بر نمیآید و فقط باید منتظر ماند تا آنها با عرضه یک آپدیت این مسئله را حل کنند. برای استفاده از این ویژگی ابتدا ویندوزتان را یک بار ریستارت کنید، بعد با وارد شدن به Windows advance Options و کلیک بر روی گزینهی Safe Mode ویندوز را بالا بیاورید.

بعد از انجام این مراحل، میتوانید بار دیگر وضعیت اینترنت را چک کنید. در اینصورت همان مراحل قبل را تکرار و این بار Safe Mode را انتخاب کنید . برای استفاده از این ویژگی ابتدا ویندوزتان را یکبار ریستارت کنید، بعد با وارد شدن به Windows advance Options و کلیک بر روی گزینهی Safe Mode ویندوز را بالا بیاورید. بعد عبارت Bootcfg/parameter را تایپ کنید. در منوی ظاهر شده گزینهی Last good configuration را انتخاب کنید و بعد Enter را فشار دهید. چکاری انجام می دهید؟ شما میتوانید هشدارها و پیامهایی که بر روی گوشیتان دریافت میکنید را بصورت اتوماتیکوار به ویندوز 10 انتقال دهید.

اگر از چند صفحه نمایش استفاده میکنید پنجره را به گوشهای ببرید و منتظر بمانید تا پیامی دریافت کنید که میگوید پنجره در آن گوشه باز خواهد شد. اگر چنین باشد، آنها به لیست پردازندهها اضافه خواهند شد. شما هم چنین میتوانید با استفاده از ویژگی Last Known good Configuration ویندوزتان را بوت کنید. سپس بر روی گزینه (Last Known Good Configuration (you must recent رفته و Enter را میزنیم تا سیستم به حالت قبلی خود بازگردد. Inking & typing و غیر فعال کردن این ویژگی می توانید کورتانا را از آشنایی بیشتر با خود باز دارید.

با استفاده از نحوه اتصال کیبورد گوشی به کامپیوتر در ویندوز 10 می توانید از فاصله حداکثر 15 متری به کنترل لپ تاپ خود بپرازید. البته راههایی برای تعمیر دستی بوت لودر bootloader ویندوز وجود دارد که باید از دستورات fixmbr و fixboot در خط فرمان استفاده کنید که می توانید با جستجو در اینترنت به نتیجه برسید. البته برخی از دستگاهها را نمیتوان باز کرد، مخصوصا لپ تاپها را. اگر از لپ تاپ استفاده میکنید، مدل و نام لپ تاپ خود را به همراه واژه Drivers در گوگل سرچ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید