گوسفند نژاد رومانف (Romanov)

گوشت گاوهای پیر و همچنین گاومیش ها سفت و زبر است. روش دیگری که باعث می شود که میزان شیردهی گاو ها زیاد شود این است که در طول شب آنها تغذیه شوند، همچنین به جیره غذایی آنها باکتری و مخمر اضافه می کنند تا قابلیت هضم آنها بهبود یابد. اگر از علوفه برای تغذیه گاوها استفاده میکنید سعی کنید آنها را به قطعات ریزی تبدیل کنید. اما باید گفت که با توجه به ژن خاص این نژاد، برای تولید شیر و افزایش وزن نیازی به صرف هزینه زیاد ندارد و می تواند با رژیم معمولی و مواد غذایی مناسب هم وزن بالایی به خود بگیرد و هم تولید شیر روزانه قابل قبولی داشته باشد.

بعد از آن میتوانید ظاهر خروس خود را آنطور که دوست دارید تغییر دهید. معمولاً گوشت گاو را بر اساس دو مورد درجه بندی می کنند: میزان چربی گوشت و سن حیوان. این مورد می تواند به چند دلیل مختلف باشد. اکثر گاوها در فصول گرم سال بی اشتها می شوند، در نتیجه برای کاهش دادن میزان ph بدن گاو ها به مواد غذایی آنها جوش شیرین اضافه می کنند.

همچنین شرایط محیطی گاوها باید بسیار مناسب باشند و شما باید هم در فصل گرما و هم در فصل سرما بتوانید محیطی مناسب برای گاوها فراهم بیاورید. در این کارگاه جناب آقای مهندس رحیمی و سرکار خانم مهندس رنجبر از شرکت آرین دلتا ژن (نماینده شرکت آلتا ژنتیک) در رابطه با کاربرد ژنتیک و اصلاح نژاد در صنعت گاو شیری، ارزیابی کاتالوگ اسپرم گاو هلشتاین و مراکز ارزیابی کننده گاو نر، نحوه ارزیابی تیپ گاو هلشتاین، انتخاب اسپرم مناسب جهت تلقیح مصنوعی در گاوداری های صنعتی و نرم افزارها و منابع اطلاعاتی مورد استفاده مطالبی را ارایه کردند.

این گاوها دارای تکه های سفید و سیاه بر روی بدن خود هستند و به عنوان بالاترین گاوهای تولید کننده شیر در جهان شناخته می شوند. از آنجائی که اکثریت خوراک گاو شیرده علوفه است، برخی از گاو ها هستند که نسبت به گاو های هم نسل و هم سن خود مقادیر بیشتری شیر تولید می کنند. اگر گاوها از علوفه های مزرعه مواد غذایی مورد نیاز خود را به مقدار کافی می گیرند و شیر دهی آنها بسیار خوب است، در اینصورت فقط به جیره غذایی آنها نمک و مواد معدنی اضافه می شود ولی برخی اوقات گافو ها نمی توانند از طریق علوفه ها شیر مورد نیاز را تولید کنند در این زمان باید به جیره غذایی آنها کنسانتره هم اضافه کرد تا بتواند نیاز های غذایی آنها تامین شود.

از گوشت گاو می توان استیک، مغز ران یا راسته جدا نمود یا قسمت های مختلفی از آن را چرخ کرد. گاوهای شیرده می توانند در یک اصطبلی که نور خوبی دارد و به صورت طبیعی تهویه می شود نگهداری شوند ولی گاوهای خشک نیازمند اصطبل دیگری هستند که با فن تهویه شود و نیز به صورت مصنوعی تاریک گردد. بره حاصل (اصطلاحاًf1) از خواص مشابه زایشی به پدر خود (رومانف) برخوردار است و خواص پرواری و سازگار بودن با محیط را نیز از مادر محلی خود به ارث میبرد.

با وجودیکه خوراک گوساله­ ها باید وزن­ کشی شده باشد، اما آخور گاوهای پرواری نباید خالی بماند. در این نژاد سر کشیده و کوچک، نوک صاف و باریک، گردن باریک، پاها نازک و چشمها به رنگ اغلب میدان را خالی می کند. باشد. در این کشور جمعیت زیادی مشغول به پرورش دام و شغل دامپروری می باشند. ۱۴ عدد از میش رومانف و ۴ عدد قوچ رومانف در کشور کانادا به مدت پنج سال قرنطینه بوده است تا بتوانند با پرورش گوسفند و نحوه خوب رشد این گوسفندان آنرا به آمریکا و اروپا بفرستند.

کشورهای زلاندنو، استرالیا، کانادا، مکزیک و ایالات متحده آمریکا بزرگترین تولید کنندگان گوشت در دنیا محسوب می شوند. به همین دلیل اغلب، این گوشت ها را برای مصارف گوشت چرخ کرده به کار می برند. و واقعاً از نتیجه کار شگفتِ زده شدیم و میتوانیم بگوییم که یک روش تکثیر برای آگاو ها پیدا کردیم و آن هم نصف کردن گیاه از وسط است. مسلماً باید بگوییم آنچیزی که در ابتدا بر قیمت یک محصول در کشور ما اهمیت دارد نوسانات بازار ارز میباشد ولی این محصول نیز به دلیل اینکه واسطه هایی وجود دارند ممکن است قیمت آن افزایش پیدا بکنند.

این حیوانات نسبت به تابش مستقیم آفتاب بسیار حساس هستند و ممکن است به دلیل تغییرات دمایی بیمار شوند. بنابر این با توجه تفاوتهای موجود در شرایط اقلیمی ٬رکوردهای حیوانات برای فصل زایش تصحیح میشوند.بررسیهانشان میدهد که میانگین تولید شیر گاوها یی که در فصول پاییز و اوایل زمستان زایش میکنند بیشتر از تولید گاوهایی است که در فصول بهار یا تابستان زایش میکنند . ولی برای تکامل بلاستوسیت تا روز هفتم میزان نیاز در حدود 21 میکرومول میباشد. برخی افراد اینگونه تصور می کنند که وجود پروتئین بیشتر در غذای دام ها بر میزان شیر دهی آنها تاثیر بالایی دارد ولی اینگونه نیست.

برهها در زمان تولد وزن بدن بالائی ندارند ولی رشد روزانه مطلوبی دارند. این گاوها به طور روزانه تقریبا ۳۴ کیلو شیر تولید میکنند. در این روش گاومیشها در طی روز در فضای باز و نزدیکی رودخانهها به چرا مشغول میشوند و در شب به جایگاهها برده میشوند. عموماً رکوردهای شیر بر مبنای 305 روز تصحیح میشوند زیرا فاصله بین زایشهای متوالی هر گاو باید 12 ماه باشد و بر این اساس با توجه به دو ماه خشکی ٬ ده ماه شیر دهی باقی میماند . این حیوانات بزرگ هستند و یک گوساله سالم می تواند بین 40-45 کیلوگرم وزن داشته باشد.

در کشور فرانسته به نام گاو مونت بیلیارد در کشور آلمان هم به نام Fleckvieh می شناسند. این بازیکن در حال حاضر با شماره 30 برای تیم فوتبال بارسلونا و همچنین تیم ملی کشور خود یعنی اسپانیا بازی میکند. و برای اینكه آنها بیش از این مسأله را كش ندهند، و با بهانه تراشی فرمان خدا را به تأخیر نیندازند در پایان سخن خود اضافه كرد «آنچه به شما دستور داده شده است هر چه زودتر انجام دهید»! شما برای خرید انواع نژاد گاو در ایران میتوانید با شمارههای داخل سایت تماس حاصل کنید. بیشترین گونه گاومیشان که در ایران پرورش داده می شوند، گونه ابی این حیوانات هستند.

در پایان دوره مالی با شمارش دام های موجود ، بهای تمام شده و استهلاک انباشته آن ها بر اساس مبالغ استاندارد تعیین می گردد. تعدادی از گاوها تحت تاثیر عواملی نظیر خشک شدن پیش از موعد٬ابتلاءبه بیماریها ٬ دوره شیردهی کوتاهتری نسبت به بقیه دارند لذا لازم است آنها را به منظور مقایسه رکوردهای شیر٬ برای طول دوره شیردهی تصحیح نمود . معمولاً لذیذ ترین گوشت ها را از گاو نر به دست می آورند که البته اغلب، این حیوان را به منظور تولید مثل نگهداری می کنند. البته برخی از جگر سیاه، زبان، سیرابی و شیردان و دیگر قسمت های بدن گاو هم مصارف خوراکی می کنند.

البته در چرای گاو هلشتاین نسبتا متوسط و ضعیف است و دلیل آن بلوغ دیرتر گاو نسبت به نژادهای جرسی و گرنزی یا ایر شایر میباشد. جرسی و هلشتاین نژادهای گاو هستند که در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارند زیرا این گاوها به دلیل تولید شیر زیاد معروف هستند. زمانی که گاوها به دلیل بالا رفتن سنشان دیگر تولید مثلشان زیاد نیست، آنها را می کشند و از گوشتشان استفاده می نمایند.

این شخم نیز عمدتاً در پاییز زده می شود. همچنین میزان انرژی گاو شیرده نیز بیشتر میباشد. 3.برای شیردهی بیشتر همراه کاه سبز و سفید از خوراک های مثل کنسانتره، نان خشک استفاده کنید چرا که خوراک کردن دام نیز بیشتر میشود. همواره در جیره غذایی آنها سعی کنید جیره غذایی مخلوط را به کار ببندید یعنی کنسانتره را بهتنهایی استفاده نکنید و یا علوفه را جدا از کنسانتره به قول ندهید و همیشه سعی کنید مخلوطی از کنسانتره و علوفه به گاوها بدهید.

معمولاً از گوشت های مرغوب تر که آبدارتر و تردتر هستند، در هتل ها و رستوران ها استفاده می کنند؛ در حالی که گوشت هایی که در درجه بندی در ردیف های پایین تر قرار می گیرند، بیشتر برای مصارف گوشت چرخ کرده به کار می روند. در همان خرداد 1396 که شرکت بلدنا واردات گاو را مطرح کرده بود، ملاصالحی رئیس مرکز اصلاح نژاد دام ایران گفته بود که موضوع واردات گاو توسط قطر شاید جنبه تبلیغاتی داشته باشد و هوای قطر شرایط ایده آلی برای پرورش گاو هلشتاین نیست. آیا ایران به خودکفایی تولید گوشت قرمز رسیده است؟

شیر تولید شده توسط نژادهای مختلف از لحاظ درصد چربی ٬پروتئین و مقدار ماده خشک بدون چربی متفاوت بوده و اصولا نژادهایی که مقدار شیر بیشتری تولید مینمایند درصد چربی آنها کمتر است . شواهد زیادی وجود دارد که از لحاظ فیزیولوژیکی ٬شیر دهی تاثیر زیاد و قابل ملاحظه ای بر رشد جسمانی حیوان دارد . گاوها از لحاظ نوع تولید سه دسته هستند: 1.شیرده(گاوهایی که عمده استفاده ی آن شیرشان است و بیشتر لبنیاتی ها این نوع گاوها را پرورش میدهند نمونه بارز این گاوها، گاو شیرده هلشتاین است.

دیدگاهتان را بنویسید