کامپیوتر را ریستارت کنید

در حال حاضر حتی اپلیکیشنهای اندروید ساخت خود مایکروسافت هم روی ویندوز ۱۱ در دسترس نیستند و شما نمیتوانید از مایکروسافت تیمز، پلنر (Planner) یا نیوز (News) استفاده کنید. حال پنجره File explorer را باز کنید. ویندوز XP یک واسط خط فرمان cmd.exe برای اجرای تک فرمانها و اجرای اسکریپتهایی که “Batch file” خوانده میشوند. در ۱۹ اکتبر ۲۰۰۶ مایکروسافت اعلام کرد که ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ نسخه از ویرایش مبتدی ویندوز XP را به فروش رساندهاست. این معماری در چیپهای اوپترون و Athlon ۶۴ شرکت AMD و نسخههای توسعه یافته اکس۸۶-۶۴ با سازگاری گسترده چیپهای اینتل یافت میشود. در ژوئیه ۲۰۰۶ مایکروسافت یک نسخه محدود شده(thin-client) از ویندوز XP برای PCهای قدیمی ارائه کرد که تنها برای مشتریان بیمه نرمافزاری مایکروسافت مایکروسافت که میخواهند سیستم عامل خود را به XP ارتقا دهند ولی به هر دلیل تمایلی به خرید سختافزارهای مورد نیاز برای XP ندارند، عرضه میشود.

در حالی که این آسیبپذیری باعث ایجاد وحشت در بین مشتریان مایکروسافت شده بود، مایکروسافت یک نسخه امنیتی (KB4535680) را برای مقابله با این آسیب منتشر کرد. XP اولین نسخه از ویندوز است که از فعالسازی محصول برای مقابله با قوانین تخلف نرمافزاری استفاده میکند. با وجود تمام قابلیتهای موجود، XP به خاطر آسیبپذیریهای امنیتی، وجود برنامههای جانبی مایکروسافت همچون اینترنت اکسپلورر و ویندوز مدیا پلیر در ویندوز به صورت پیشفرض و برخی زمینههای واسط کاربر، مورد انتقاد کاربران قرار گرفتهاست. 6. قابلیتهای مدیریتی متمرکز شده، شامل سیاستهای گروهی، نصب و نگهداری خودکار نرمافزار، سرویسهای نصب از راه دور (RIS).

در سال ۲۰۰۳ این نسخه تحت عنوان «ویندوز XP ویرایش Media center ۲۰۰۳» به هنگام شد که قابلیتهای جدیدی همچون امکان استفاده از رادیو FM به آن اضافه شده بود. 5. در این مرحله گزینهی Start a program را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. روی منوی استارت ویندوز کلیک کرده و با تایپ عبارت Run و کلیک روی آپشن مربوط به آن، پنجره Run را در محیط سیستم عامل ویندوز اجرا کنید.حالت عبارت Control System را در فیلد ارائه شده تایپ کرده و کلید Enter را بفشارید. این تغییرات در مجموع میتوانند موجب صرفه جویی بسیار زاید در زمان کاربران شوند.

6. توانایی قفل کردن نوار کار و دیگر نوار ابزارها به منظور جلوگیری از تغییرات تصادفی. و در حالی که تغییرات کاتالوگ اشاره ای به آن نکرده، بیلد 22000.568 یادآور “نیازهای سیستم برآورده نشده است” را به کانال های بتا و نسخه پیش نمایش ویندوز 11 می آورد. نسخهی ۲۰۰۴ یا بروزرسانی می ۲۰۲۰ که در آوریل ۲۰۲۰ انتشار آن آغاز شد. با انتخاب دکمه بزرگ و قابل تشخیص Activate Windows 10 مراحل فعال سازی ویندوز 10 طی خواهد شد. به عنوان مثال، احتمال دارد در زمان بروزرسانی از طریق Windows Update، فعال سازی مجدد و یا استفاده از فضای ذخیره سازی جدید با مشکل مواجه شوید که معمولاً نباید با نسخه جدید مشکلی داشته باشند.

برخی از افکتها همچون آمیختگی آلفا (شفافیت و مات شدن) تنها توسط کارتهای ویدیو جدید به نمایش در میآیند. در برخی از موارد نیز کامپیوتر شما بهصورت کلی کرش میکند. و محافظ صفحه نمایشهایی مخصوص و تنظیمات پیشفرض دیگری که برای استفاده راحتتر از ویندوز XP طراحی شدهاست، برخی از امکانات مخصوص این ویرایش است. علاوه بر این ، ویژگی های مختلفی را برای ضبط صفحه به ارمغان می آورد. تعویض سریع کاربر که امکان کار با کامپیوتر را به چند کاربر میدهد که هر کدام دسک تاپهای جداگانه و برنامههای باز مجزا وضعیتهای مختلفی را دارند. این نسخه تنها در همان کامپیوترها موجود است و به صورت مجزا به فروش نمیرسد.

فایلهای لازم برای تمام معماریهای مختلف پردازندهها در CD نصب XP موجود است و نیازی به خرید نسخههای مجزا نمیباشد. لیست سادهای از دستورهای ساده موجود در خط فرمان با تایپ “help” به نمایش در میآید. این ویرایش ویندوز XP نسخه ارزان قیمتی است که در کشورهای تایلند، ترکیه، مالزی، اندونزی، روسیه، هند، برزیل، آرژانتین، شیلی، مکزیک، اکوادور، اروگوئه و ونزوئلا موجود است. 5. توانایی گروه کردن دکمههای موجود در پنجره یک برنامه در یک دکمه. ویندوز بوت مدیریت شده (BOOTMGR) در کجا قرار دارد؟ 3. سرور سرویسهای ترمینال که امکان استفاده از ویندوز را به کاربران کامپیوترهای دیگر از طریق شبکهٔ محلی یا اینترنت میدهد.

با تنظیم یک سرور به عنوان کنترلر بهروزرسانی ویندوز، میتوان همه بهروزرسانیهای ورکاستیشنها را از طریق این سرور مدیریت کرد و قواعد خاصی که برای طرز کار آن لازم است را تعیین نمود. 4. قابلیت دسک تاپ از راه دور که به کاربران اجازه اتصال به کامپیوترهای یکدیگر و کار با ویندوز XP از طریق شبکه یا اینترنت را میدهد. این شیوه که البته بیشتر به یک راه میانبر و موقت شباهت دارد تا راه حل، تا زمان ارائه آپدیتهای جدیدتر ویندوز میتواند به شما کمک کند. 2- آیا رایانه شما قدرت کافی برای اجرای ویندوز 10 را دارد؟ به علاوه این ویرایش محدودیتهایی دارد که اعمال آنها باعث ارزانتر شدن آن نسبت به نسخههای دیگر ویندوز XP شدهاست.

«ویرایش Media Center ویندوز XP» برای کامپیوترهای media center پیادهسازی شدهاست. روی آیکون شبکه در تسکبار راستکلیک کرده و گزینهی Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید. در این قسمت دانلود واتس اپ اندروید برای تبلت و گوشی های آندروید و هم چنین دانلود whatsapp برای کامپیوتر (ویندوز ۷ و ویندوز ۸) را برای دانلود قرار … پیش از اینکه به سراغ موضوع اصلی مقاله برویم و در این مورد صحبت کنیم که فایروال در ویندوز چیست ، لازم میدانیم تا ابتدا شما آشنایی هرچند مختصری در مورد مفهوم و کارایی فایروال پیدا کنید.

تم ویندوز «کلاسیک» از واسط مشابه بقیه تمهای استاندارد ویندوز XP استفاده میکند و تأثیر زیادی روی کاهش کارایی ندارد. اما در صورتی که کارت ویدئویی قابلیت نمایش آمیختگی آلفا را نداشته باشد، کارایی سیستم پایین میآیند و مایکروسافت توصیه کردهاست که این افکتها به صورت دستی غیرفعال شوند. زیرا که دکمههای نوار وظیفه برای برنامههای در حال اجرا گستردهتر هستند. پس از رمزگذاری روی فلش و درایو با BitLocker در ویندوز 10 فایلی جدید را به آن میکنید؛ حال اگر فایلی را از محیط رمز گذاری شده به محیطی دیگر کپی کنید، آن را به صورت خودکار فاقد رمز کردهاید.

کمسیون ادعا کرد که مایکروسافت «قانون رقابت اتحادیه اروپا را با مونوپلی در بازار سیستم عاملهای PC برای سرور (محاسبات) و مدیا پلیرها نقض کردهاست» به هر حال مایکروسافت طبق قانون عمل کرد و نسخهای را مطابق قانون تصویب شده عرضه کرد که در آن ویندوز مدیا پلیر وجود ندارد، اما در عوض کاربران را تشویق میکند که مدیاپلیر خود را دانلود کنند. 7. ذخیره برنامههای مورد استفاده اخیر در منوی شروع. پس از انتخاب پارتیشن مناسب، نصب شروع میشود و ظرف چند دقیقه انجام خواهد شد.

پس از این رو اولین کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا به بررسی قطعات سخت افزار کامپیوتر خود بپردازید و آنها را با لیستی که در قسمت پایین نوشته شده مقایسه کنید. ابتدا با کلیک روی لینک نرم افزار KMSAuto این نرم افزار را دانلود کنید . بازی ها و دیگر نرم افزار ها نیز تقریبا از همین روش پیروی میکنند. ممکن است دیگر نخواهید از ویندوز ۱۰ استفاده کنید پس می توانید با وجود این فایل ها به آسانی به ویندوز قبلی خود بازگردید. نصب ویندوز ۱۱ به صورت کامل چندین دقیقه زمان خواهد برد و احتمال دارد دستگاه شما چندین بار در طی این فرایند ریستارت شود.

3) ایمیج اصلی مایکروسافت که در گام 1 بدست آورده اید را از محیط ویندوز اجرا کنید (ویندوز 10 به صورت خودکار با Double Click بر روی فایل ISO آن را برای شما Mount خواهد کرد و نیاز به کار خاصی نیست). «ویرایش x۶۴ ویندوز حرفهای» بر اساس ویندوز سرور ۲۰۰۳ طراحی شدهاست و پردازندههای AMD ۶۴ و نسخه توسعه یافته معماری IA-۳۲ اینتل را پشتیبانی میکند. اما در این بخش ما برای نصب ویندوز 11 توسط فلش مورد USB flash drive را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک می کنیم. در ویندوز XP میتوان از «استایلهای ویژوال» برای تغییر واسط کاربر استفاده کرد؛ ولی استایلهای ویژوال باید به وسیله مایکروسافت برای اجرا کد شوند.

البته در بقیه نسخههای ویندوز XP نیز وجود دارد. از این کیبورد مجازی میتوانید در تمامی نسخههای ویندوز استفاده کنید. با انتخاب گزینهی Date modified از تب Search میتوانید دورهی زمانی موردنظر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید زمانی که قصد تهیه دیسک ویندوز 10 و یا ایجاد فلش Bootable را دارید، باید یکی از دو حالت MBR و یا GPT را انتخاب نمایید. اما اکنون در نسخه ۲۰h2 از ویندوز ۱۰، امکان سفارشی سازی حالت تبلت و تعیین نحوه جابجایی ویندوز بین حالت سنتی و مدرن، بدون اینکه اعلانی ظاهر شود، فراهم شده است.

در صورت تمایل نیز میتوان از واسط «کلاسیک» ویندوز ۲۰۰۰ نیز استفاده کرد. البته در نسخههای سرور ویندوز همچنان از پردازندههای ایتانیوم پشتیبانی میشود. 4. نوار کناری بر اساس کارهای موجود در پنجره اکسپلورر (کارهای رایج). این بر سیستم های موجود تأثیر نمی گذارد. 5. سیستم فایل رمزنگاری شده، که فایلهای ذخیره شده در هارد دیسک را رمزنگاری میکند و در نتیجه به کاربران غیرمجاز دیگر اجازه خواندن آنها را نخواهد داد. استفاده از هر کدام از این افکتها بیش کاری در پردازنده به وجود خواهد آورد.

دیدگاهتان را بنویسید