پرورش گاو – بازار گوسفند

به علت شباهت مورفولوژیکی گاومیشهای آذربایجانی به گاومیشهای تیپ مدیترانه ای( نژادهای مورا، نیلی راوی و جعفر آبادی) و خصوصیات ظاهری گاومیش های منطقه جنوبی به نژاد مورا که در هند و عراق وجود دارد ممکن است از یک منشاء باشند. به چرم اندر است این زمان گاومیش . 2) استفاده از آب پنیر جهت غنی سازی کاه : با توجه به مشکلات مربوط به نگهداری آب پنیر تازه این کار خوب است و در زمان غنی سازی کاه با اوره برای خیس کردن کاه تا 30% رطوبت بجای آب از آب پنیر تازه استفاده می شود که این کار باعث افزایش خوشخوراکی و بالا رفتن قابلیت هضم کاه غنی شده می شود و آمونیاک حاصل از تخمیر اوره از فساد آب پنیر جلوگیری می کند .

خوراک حاوی الیافی قابل هضم با کیفیت تغذیه ای متغیر بسته به روشهای مختلف عمل آوری است . اینکه چرا خودروسازان ایرانی به جای تمرکز بر تولید و افزایش کیفیت خودرو، وارد صنعت بیمه و باشگاهداری و ساخت و ساز شدهاند. مصرف یونجه به مقدار کافی در جیره گاوهای شیری سبب ازدیاد مقدار شیر و همچنین در صد چربی آن می شود.البته مشروط به اینکه مقدار فسفر یونجه و یا جیره غذایی در حد کافی و متعادل تامین شود. مصرف آب پنیر در زمان استفاده از اوره در تغذیه گوساله ها می تواند سبب بهبود بازده پروتئین در دستگاه گوارش شود.

پاسخ تولید شیر به افزایش نوردهی ۲-۴ هفته زمان می برد. قند آب پنیر جهت تخمیر شکمبه ای مناسب بوده و تحت شرایط ویژه ای سنتز میکروبهای شکمبه را افزایش می دهد. مقدار در شرایط غیر صنعتی: نگهداری ابتدایی بز سانن، بر خلاف گاو هلشتاین تأسیسات ویژه و گران قیمتی را نمی طلبد و در شرایط روستایی نیز ممکن است . برای سهولت کار بهتر است از گوساله های هم سن در سالن های مخصوص پرورش استفاده کنند این گوساله ها ممکن است از نژادهای مختلف بوده ولی بیشتر آنها را گوساله های نر نژاد شیری تشکیل می دهند. بازار گوسفند واسطه گری نمی کند بلکه تمامی مراحل پرورش و نگهداری را خود انجام می دهد .

آب موجود در پودر ماهی نباید از 12% تجاوز کند. پودر ماهی یک مکمل بسیار پر ارزشی است برای جیره ای که در آن یک بخش عمده دانه غلات است بخصوص دانه ذرت غنی از کلسیم و فسفر و دیگر مواد معدنی است همچنین مقدار قابل توجهی ویتامین B کمپلکس دارد و علاوه بر آنها بعلت دارا بودن عوامل محرک رشد که تحت عنوان عوامل پروتئین حیوانی (APF) شناخته می شوند اهمیت دارد . با استفاده از آب پنیر و اوره می توان یک مکمل غذایی ساده و مناسب تهیه کرد که حاوی 55% پروتئین خام ( حاصل از تخمیر و تولید پروتئین میکروبی ) باشد.

مصرف آب پنیر به جای ذرت در جیره غذایی بره ها و گوساله های پرواری افزایش رشد روزانه را بهبود می بخشد. در میان کاه ها، کاه حبوبات حاوی پروتئین، کلسیم و منیزیم بیشتری نسبت به بقیه کاه ها است و کاه گندم مقاومت و دوام بیشتری نسبت به بقیه دارد ولی ارزش غذایی آن در درجه دوم اهمیت دارد و در مقایسه با سایر کاه ها از لحاظ مواد مغذی فقیر است . در ضمن نسبت انرژی به پروتئین آن کم است. یک ماده خوراک مناسب با سطح پروتئین متوسط است.از نظر کیفیت نسبت به کنجاله سویا نا مرغوبتر بوده زیرا در مقایسه با آن دارای الیاف بیشتر و ترکیب اسید آمینه ای نا مطلوبتری است .

میزان پروتئین آن کم تا متوسط و از نظر مواد معدنی کمبود دارد. بنابراین به نظر می رسد که غلظت اسیدهای چرب de novo ، غیرمستقیم منعکس کننده شرایط شکمبه است و بنابراین دفعات خوراک دادن بیشتر در روز یک بخش مهمی از بهبود دادن سلامت شکمبه است. پروتئین کنجاله سویا حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری بوده اما غلظت سیستئین و متیونین آن کمتر از حد مطلوب است و متیونین اولین اسید آمینه محدود کننده است.

C:آب پنیر اسیدی که PH آن کمتر از 5 است. 5ـ اگر درصد نانهای سوخته بیشتر باشد باید کمتر مصرف شود. با فرآیندهایی مثل برشته کردن و پختن می توان باعث خوشخوراکی و ثبات کیفی بیشتر دانه سویا شد چون حرارت باعث از بین رفتن عوامل ضد تغذیه ای فوق الذکر می شود. میزان نشاسته آن بالا (بیش از 25%) اما میزان پروتئین آن کم است و مقدار ماده خشک آن خوب ( بیش از 35%) و جهت استفاده در مخلوط کامل یا خوراک کامل مناسب است و ثابت شده که باعث افزایش مصرف کل علوفه در نشخوارکنندگان می گردد.

چون طی حرکت در زمین و دراثر نیروی ناشی از مقاومت خاک ، بشقاب به حول محور خویش می چرخد ، گاو آهن بشقابی با سهولتی بیش از گاو آهن سوکی در خاکهای خشک ، متراکم و چمنی پیش می رود . نتايج ازمايشهای فوق نشان می دهند که دسترسی به يک کيلو گرم افزايش وزن زوزانه با پرواربندی گوساله ها تا سن 15 ماهگی و با استفاده از جيره ای شامل سيلوی مرغوب علوفه(حاوی 10 مگاژول انرژی متابوليسمی در هر کيلوگرم ماده خشک) و حدود5/1 کيلوگرم مکمل مواد متراکم – م ممکن است.

مخلوط نمودن ذرت سیلویی و علوفه های دیگر باعث تحریک مصرف ماده خشک می شود. افزودن 2ـ1% آب پنیر خشک یا ملاس به علوفه در هنگام سیلو کردن سبب بهبود کیفیت مواد سیلو شده می شود. شرایط التهابی سبب کاهش آلبومین خون می­ شود، زیرا التهاب موجب باز شدن مویرگ­ ها و تراوش آلبومین به بیرون از رگ­ها به­ ویژه شیر و ادرار می ­شود. کیفیت: در برخی کشورهای اروپایی، لبنیات بزی به ویژه پنیر بزی بسیار رایج و پرطرفدارند. مهار کننده های پروتئاز از عوامل دارای اهمیت ویژه در تغذیه است که شش نوع از آنها تشخیص داده شده اند که دو مورد از آنها با نامهای ضد تریپسین و مهار کننده کیموتریپسین اهمیت عملی دارد.

محققان قبول دارند که تنظیم جیره گاو شیری متوازن شده، بطور انفرادی در گلههای بزرگ عملی نیست ولی تغذیه گروههای یکسانی از گاوها که در آنها به طور دقیق جیره گاو شیری متوازن شده باشد، یکی از بهترین راههای ممکن برای افزایش تولید شیر گاو است. 1. گاوداری گوشتی بهتر است یا شیری؟ البته مصرف آرد ماهی در تغذیه گاوهای شیری بعلت انتقال بوی ماهی به شیر صحیح نیست.پروتئین موجود در پودر ماهی ارزش زیادی بعنوان پروتئین عبوری دارد پروتئین عبوری بخودی خود کیفیت بالایی دارد .

در حال حاضر کنجاله سویا فراوانترین و مرغوبترین مکمل پروتئین گیاهی است بطوری که ارزش آن معادل 100 فرض می شود و سایر خوراکهای پروتئینی گیاهی با آن قیاس می گردند در ضمن خوش خوراک بوده و قابلیت هضم بالایی دارد. ترکیب کاه بیشتر تحت تاثیر مرحله بلوغ گیاه در زمان برداشت و شرایط محیطی قرار داشته و اصولاً واریته گیاه در این مورد اهمیت کمتری دارد.پروتئین خام در این محصول کم بوده و از قابلیت هضم اندکی برخوردار است. دی کلسیم فسفات(DCP): منبع اصلی تامین فسفر با قابلیت دسترسی مطلوب محسوب می گردد. سبرایت ها خوی جنگی دارند که به نام های مینیاتوری و جنگلی مشهور هستند سبرایت طلایی و سبرایت نقرهای از نژادهای اصلی این نوع مرغ و خروس هستند که امروزه به خاطر از بین رفتن نسل ها رنگ های دیگری از مرغ و خروس سبرایت موجود می باشد .

تعداد کل گاوهای موجود در کشور بالغ بر 7 میلیون رأس میباشدکه 7 درصد آن از گاوهای اصلاح شده نژاد هلشتاین تشکیل میدهد (مددخواه، 1389). درآمد صنعت پرورش گاو شیری به طور عمده از صفات تولیدی است. قد نسبتا بلند ، کمر و پشت قوس دار ، سر نسبتا کوچک ، پیشانی پهن و برجسته ، چشمان کوچک ، پیشانی پهن و برجسته ، چشمان کوچک ، پوست لطیف ، کوهان ، غبغب پهن و آویزان ، پوزه بلند و مرطوب ، گوشهای کوچک و نیمه افتاده از ویژگیهای این نژاد است. یالی بزرگ دارد و بخش عقبی بدنش شیب دار است.

دیدگاهتان را بنویسید