نگاهی نو به بافرها در صنعت گاو شیری؛ کنترل اسیدوز یا بهبود بازده خوراک؟

برخی از مردم هند، عقیده اشتباهی در مورد ارزش غذایی شیر گاومیش دارند. پوست: گاومیش پوستی ضخیم دارد برای تهیه دستکش چرمی ضخیم و تسمههای چرمی، زیره کفش، زین اسب و چرم ضدآب استفاده میشود. بازا هر2/2 درجه فارنهایت، افزایش دمای محیط بر پایه 75 درجه فارنهایت، تقریباً 3/3درصد از مصرف ماده خشک گاو کاسته میشود. وقتیکه دمای محیط از 80 درجه فارنهایت و رطوبت نسبی از 80درصد تجاوز نماید و یا جمع آن دو برابر 140 باشد، تنش حرارتی به حیوان دارد میشود.

شبها با روشن کردن چراغ در اصطبل و یا بهاربندها، حیوان ترغیب به خوردن میشود. بهلولی م، شجاع ع و علیجانی ص، 1392. بررسی اثر متقابل بین ژنوتیپ و سطح تولید در گاوهای هلشتاین ایران با استفاده از رکوردهای روز آزمون. بنابراین یک گاودار باید در زمینه کار خود مطالعه مستمر داشته و به دانش روز مجهز باشد. بنابراین اگرچه شاخص های انتخاب تا حدودی متفاوت هستند ولی حیوانات را به صورت یکسانی رتبه بندی می کنند.

این قوانین کاربردی، قطعاً نمیتوانند جایگزین قوانین خاصی شوند که توسط محققین صاحب نظر ارائه شده است ولی میتوان از آنها بعنوان معیاری برای ریشهیابی مسائل و مشکلات بالقوهای که ممکن است وجود داشته باشد، کمک گرفت. در صورتیکه گاو دارای پیک خوب ولی فاقد تداوم شیردهی مناسب باشد، میزان انرژی جیره باید مورد بررسی قرار گیرد. تغذیه، ترکیبات شیر را تحت تاثیر قرار میدهد. این محصول حاوی مکمل ویتامینه و معدنی گاو پرتولید، کلسیم فسفات، ترکیبات بافری، آلکالایزر، نمک، سبوس و بنتونیت می­ باشد. یا ترکیبات فعلی : بچرم اندر ( در ) بودن گاو .

پایینتر بودن نسبت پروتئین به چربی ممکن است به دلایل زیر باشد. وی نیز معتقد است که این گاوهای بومی جوابگوی زمستانهای سرد منطقه است که گاهی به 25درجه زیر صفر هم می رسد. البته توجه داشته باشید که ارسال در محدوده منطقه ۲ به صورت کاملا رایگان محاسبه می شود. شکل خیش با توجه به نحوه کار کرد دستگاه می باشد. پروتئین جیره غذایی، پروتئین قابل تجزیه مصرفی (DIP)، پروتئین محلول مصرفی (SIP)، پروتئین غیرقابل تجزیه مصرفی (UIP) و کربوهیدراتهای قابل تخمیر در شکمبه (NEC) باید مورد توجه قرار گیرند.

میزان رطوبت بدست آمده از اندازهگیری به روش مذکور را در جدولی وارد نموده و براساس آن، مقدار سیلاژ مصرفی حیوان را تعیین نمائید. سطح منیزیم جیره را به 0.45 درصد ماده خشک مصرفی جیره برسانید. آنان، پیامبرشان را به مسخره کردن متهم میسازند. نژاد جرسی تطبیق پذیری و سازگاری بالایی با انواع شرایط آب و هوایی و جغرافیایی دارد و دامداران به دلیل این ویژگی بیشتر مایل به پرورش آن هستند . به دلیل قیمت بالای این پرنده ها منبع درامدی بسیار خوبی محسوب می شود و در بسیاری از شهر و استان های کشور قابل پرورش می باشد.

همچنین منابعی میتوانند به گیاه گل گاو زبان خاصیت ضد سرطانی ببخشند و به همین دلیل یکی از خواص دارویی این گیاه، تاثیر آن در پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه، پروستات و کبد است. تاج ساده منقار سیاه، ساق پا و پنجه ها سیاه است و به تدریج که به طرف کف پا می رود سفید پریده رنگی می شود. با خریداری مرغ و خروس ابریشمی بالغ، پس از مدتی تخم گذاری مرغ شروع شده و در صورت عدم جمع آوری این تخم ها توسط شما، مرغ کرچ شده و بر روی آنها مینشیند. حتماً در نظر داشته باشید که این افراد آموزشهای لازم را دیده باشند و از عهده کار بربیایند چراکه در غیر این صورت میتوانند با کوچکترین اشتباه کل محصول و سرمایه شما را به هدر دهند.

سیلاژ دارای PH بالا (اسید کم) فسادپذیر بوده و از نظر مواد مغذی فقیر میباشد. PH اسیدینه سیلاژ ذرت و یا غلات باید کمترکمتر از 4/2 و سیلاژ لگومینهها کمتر از 5/0 باشد. توصیه میشودکه در صورت استفاده از مخلوط TMR (جیرههای مخلوط) ترازدار، رطوبت سیلاژ بصورت هفتگی توسط یک ترازوی میکروویوبر بر حسب گرم اندازهگیری شود، تا از مصرف مناسب ماده خشک سیلاز اطمینان حاصل شود. غذاهای کپکزده که تعداد کلنی کپک در هر گرم آنها متجاوز از 1000 باشد، ممکن است اختلالات گوارشی ایجاد نماید. باتوجه به علاقه لاری بازان و شرط بندهای این عمل به نوعی کسب و کار تبدیل شده که میتواند باعث ایجاد انواع بسیار جنگی لاری در پی ترکیب و اصلاح آنها در آینده ایی نه چندان دور بود.

تاج بادام: دقیقا مانند اسمی که دارد شبیه بادام است و هر چقدر کوچک تر و سفت تر باشد در مبارزه بهتر عمل می کند و همچنین تاثیر زیادی در زیبایی نیز دارد. چنانچه گاو در وضعیت سر رو به پایین باشد مانند حالت چرا کردن، زمان بیشتری را صرف غذا خوردن میکند و در نتیجه ضایعات غذایی کاهش و تولید بزاق افزایش یافته و ظرفیت بافری شکمبه بهبود مییابد.

چنانچه، تلیسههای مذکوراز گاوهای مسنتر جدا نگهداری شوند، 10 تا 15درصد وقت بیشتری صرف غذا خوردن میکنند. با جارو کردن خوراک موجود در آخور، گاوها به خوردن ترغیب میشوند. گاوها باید بعد از شیردوشی، جهت تحریک بیدرنگ مصرف ماده خشکDMI، علوفه تازه موجود در آخور را مصرف کنند. نتایج این پژوهش که در مجله بینالمللی Spanish Journal of Agricultural Research به چاپ رسیده است، نشان داد، استفاده از نمک روغن ماهی میزان تولید شیر یا ترکیب آن را تغییر نداد اما در برخی روزها موج کاهش سلولهای سوماتیک موجود در شیر شد. این مقاله برای اولین بار در دهم اکتبر 1990، در مجله hoardsdairyman به چاپ رسیده است.

در مقاله حاضر فهرستی از قوانین کابردی تغذیه گاوهای شیری در اوایل دوره شیرواری ارائه میشود که توسط سازندگان خوراک دام، مشاوران و پرسنل ترویج در سراسر کشور آمریکا مورد استفاده فرار میگیرد. این مقاله قدم کوچکی درجهت آشنائی شما گاوداران عزیز به دانش روز میباشد که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد. ممکن است آبستنی حیوان تحت تاثیر عوامل مذکور قرار گیرد. فروش، کشتار یا نگه داشتن یک حیوان یکی از مشکل ترین سوالات یک گاودار است. جیرههای دارای رطوبت کمتر و یا بیشتر باعث میشود که حیوان غذای کمتری مصرف کند. استفاده از جیرههای نامتعادل، به سلامتی حیوان لطمه میزند، تولید کاهش مییابد، حیوان با مشکلات عدم باروری، لنگش، برگشتگی شیردان و سایر عوارض مواجه میگردد.

در این نوشته شما را با خصوصیات ظاهری و رفتاری خروس لاری و در کل خروس جنگی ها آشنا خواهیم نمود، سپس به معرفی مهم ترین و شناخته شده ترین نژاد های آنها خواهیم پرداخت. نجات یافته ها تعداد چشمگیری نیستند و برنامه ها کیفیت مختلفی دارند اما هنوز هم ارزش دارند. اما این تنها دارایی و اقدام زیانده این دو خودروساز نیست. اما به طور کلی تمامی گاوهای هلشتاین دارای پیشانی سفیدرنگ می باشد. دانش و آشنائی به فنون گاوداری، لازمه یک مدیریت صحیح و کارآمد است.

دیدگاهتان را بنویسید