فعالسازی قانونی ویندوز 10: چگونه ویندوز 10 را اکتیو کنیم

منظور از همگام سازی این است که وقتی دو یا چند کاربر به یک فولدر و فایلهای آن دسترسی دارند و هر از گاهی تغییراتی در فایلها ایجاد میکنند، این تغییرات در حساب دیگر کاربران هم دیده میشود. دی وی دی ویندوز یا فلش یو اس بی ویندوز باید با نسخه ای از ویندوز تن که شما روی سیستم خود نصب کرده اید هم خوانی داشته باشند. مایکروسافت گفته بود نسخه عمومی ویندوز ۱۱ را در تعطیلات سال جاری میلادی، نوامبر یعنی آبان تا آذر ماه منتشر میکند. به گفته آلباکور، استیکرها روی والپیپرها باقی میمانند، این ویژگی به کاربران رایانههای شخصی اجازه میدهد تا طرحهای خاصی را روی دسکتاپ خود نگه دارند.

اپ Your Phone به صورت پیشفرض روی ویندوز 10 کامپیوتر شما نصب شده است. تا کنون ابزار مناسبی جهت فعالسازی Windows 7 Ultimate ارائه نشده است و در صورتی که ویندوز را به صورت UEFI نصب کنید، نمیتوانید آن را فعال کنید. البته شبیه ساز Genymotion هیچ مشکلی برای نصب و اجرای بازی ها و اپلیکیشن های اندرویدی ندارد و بدون لگ و تاخیر امکان اجرای بازی های HD را محقق میسازد اما چون تنظیمات پیشرفتهای در آن ارائه شده که میتواند برای توسعه دهندگان اندروید کاربردی باشد، استفاده از آن را بیشتر به این دسته افراد توصیه میکنیم. این منوی استارت جدید، اپ های پین شده، فایل های اخیر و قابلیت خاموش و یا ریستارت کردن آنی سیستم عامل را در خود دارد.

ممکن است گاهی برنامههایی را که هرگز دانلود نکردهاید در منوی استارت خود مشاهده کنید. توجه داشته باشید برای اعمال کامل تغییر، گاهی لازم است یک بار مرورگر را بسته و دوباره اجرا کنید. در نسخه ی جدید ویندوز ۱۰، تغییراتی روی پنل اعلان نیز اعمال شده است و لوگو اپلیکیشن ها درکنار اعلانشان به نمایش درمی آید تا بهتر بفهمید هر اعلان به کدام اپلیکیشن مربوط است. میتوانید برنامههایی مانند مرورگر یا ادیتور عکس را روی ویندوز سرور دانلود و نصب کنید و بسیاری از برنامههای اولیه ویندوز مانند Notepad در نسخه ویندوز سرور نیز گنجانده شدهاند.

Windows 10 Action Center یک مرکز برای اعلانهایی مانند برنامهها، یادآوریها و برنامههایی که اخیراً نصب شدهاند میباشد. راه دیگر این است که برای اسکرین شات گرفتن در ویندوز ۱۱ از نرم افزارهای مخصوص این کار استفاده کنید. این فرایند نه تنها مشکل را برطرف میکند، بلکه شما میتوانید دستگاه را با نصب جدیدی راه اندازی میکنید که میتواند سایر مشکلات را برطرف کرده و عملکرد سیستم را بهبود بخشد. برای بررسی این که آیا یک رایانه بخشی از یک دامنه است یا نه میتوانید به Control Panel بروید و روی System کلیک کنید. روش دیگر برای باز کردن این ابزار این است که روی منوی استارت کلیک کنید.

اما اکنون در ویندوز ۱۰ منوی استارت شاهد چند تغییر شده است. ویندوز ۱۰ نیز گزینه مشابهی را در حالت تبلت خود داشت. 4- اینک گزینه “Set as metered connection” را فعال کنید. اگر ویندوز 10 شما نسخهای بهجز Home است، میتوانید از طریق Group Policy اقدام به غیرفعال سازی آپدیتها کنید. به طور کلی، مایکروسافت پیشرفت های قابل توجهی در ساخت ویندوز امن داشته است، ویندوز ۱۰ بسیار بهتر از پیشگامان خود در این زمینه عمل می کند اما با این حال دلیل نمی شود که از راهکار های امنیتی third-party غفلت کنید. شاید بخواهید به جای کل صفحه تنها از پنجرهای که باز است، اسکرین بگیرید.

نسخههای پیش نمایش سیستم عامل ویندوز تمام ویژگیهای نسخه اصلی را ندارند ولی در این مورد، گزینههای این صفحه کم و کسری ندارند. چرا بعد از ویندوز ۸ ، نسخه جدید ویندوز… بعد از بالا آمدن مجدد سیستم به نوار تسکبار، برنامه iDisplay اضافه می شود که در حالت عادی رنگ خاکستری دارد. برای آشنایی با نرم افزارهای حرفهای انجام این کار، مطلب بهترین برنامه ها برای تهیه اسکرین شات در ویندوز ، مک و لینوکس را مطالعه کنید. مقایسه فایروال سخت افزاری و نرم افزری مراجعه کنید.

سازگاری. مشکلات مربوط به سازگاری نرم افزار و سخت افزار می تواند دلیلی برای عدم تغییر به ویندوز 10 باشد. مایکروسافت اغلب این موارد را آزمایش میکند، برنامههای خود را تغییر میدهد و یا به اصلاح رویکردهای خود میپردازد. همچنین به نظر میرسد که مایکروسافت قصد دارد نام Focus Assist را تغییر دهد و اولویت بندی اعلانها را آسانتر کند. Windows Troubleshooter در قسمت Windows Update فایل های سیستم شما را تجزیه و تحلیل می کند و مشکلی را که کار به روزرسانی ویندوز ۱۰ را متوقف کرده است جستجو می کند و سپس سعی در رفع مشکل می کند.

دیگر نیازی نیست مایکروسافت یک سال منتظر بماند تا ویژگیهای جدید را همراه با بروزرسانی اصلی منتشر کند. نمی خواهید منتظر بمانید؟ مایکروسافت امکانات گستردهای به ویندوز 11 آورده است که شاید از مهمترین آنها را بتوان امکان اجرای اپلیکیشنهای اندروید و پشتیبانی از اپهای اندرویدی دانست، اما بهصورتی که هماکنون در اختیار کاربران قرار نمیگیرد و باید منتظر آپدیتهای بعدی باشیم. این ویژگیها عبارتند از: گزینههایی برای برچسبهای تصاویر پسزمینه دسکتاپ، پنهان کردن نوار وظیفه هنگام استفاده از دستگاه به عنوان تبلت و بهبود پایداری رایانه شخصی هنگام اجرای سیستمعامل مایکروسافت.

در حین اجرای اندروید روی کامپیوتر با لمس دکمه پاور دستگاه میتوانید دستوری شبیه به خاموش شدن دستگاه اندرویدی را صادر کنید. این دکمه معمولا در کنار دکمه F12 قرار دارد. معمولا این سؤال پیش میآید: تفاوت ویندوز ۱۰ هوم و پرو در چیست؟ همانطور که در این تصویر مشاهده میکنید، در آخرین مرحله کلیه تنظیمات قبلی شامل محل Write شدن سیستم عامل ویندوز ۱۰ Pro و ورژن آن را بررسی میکنید. مایکروسافت تنظیمات برگزیده و عادات مرور شما را در ویندوز ۱۰ در نظر میگیرد. اما اگر به دلایلی میخواهید از دانلود و نصب خودکار بهروزرسانیهای ویندوز ۱۰ توسط رایانه خود جلوگیری کنید، میتوانید بهروزرسانیها را برای مدت زمان مشخصی متوقف کنید.

Freeform Snip: میتوانید با موس شکلی را که میخواهید بکشید و از آن اسکرین بگیرید. Advanced options بروید و در قسمت Pause updates تاریخی که میخواهید تا آن زمان ویندوزتان آپدیت دریافت نکند را انتخاب کنید. همانطور که در تصویر فوق میبینید، پس از مشخص کردن محل ذخیرهسازی، برنامه به طور خودکار شروع به دریافت فایل و نصب ویندوز ۱۰ خواهد کرد. در قسمت ذخیرهسازی، 4 گیگابایت رم و 64 گیگابایت حافظه وجود دارد و با کمک کارت حافظه جانبی تا یک ترابایت هم افزایش پیدا میکند. محل ذخیره سازی اسکرین شات در ویندوز ۱۱ هم خودتان میتوانید انتخاب کنید.

با این روشش میتوانید اسکرین شات را ذخیره کنید. اسکرین شات در کلیپ بورد ذخیره می شود. با فشردن این دکمه اسکرین شاتی در کلیپ بورد یا حافظه موقت ویندوز کپی می شود. حال برای باز کردن این ابزار کافی است دکمه Print Screen را فشار دهید. Keyboard بروید. علامت جلوی Use the Print Screen button to open screen snipping را روی حالت ON بگذارید. Notifications & actions مواردی مانند Get tips، tricks and suggestions when you use Windows، Show me the Windows welcome experience after updates را غیر فعال کنید. Start شوید و گزینه Show suggestions occasionally in Start را خاموش کنید.

General شوید و گزینه Let apps use advertising ID to make ads more interesting to you based on your app activity را غیر فعال کنید. می توانید آن را در ورد یا برنامه Paint باز کنید. 4. در پنجره ویژگی های ویندوز، کادر برنامه Internet Explorer را علامت بزنید. راه های مختلفی برای اسکرین گرفتن از صفحه ویندوز ۱۱ وجود دارد. برخی از ویژگیهای تبلت پسند ممکن است راه خود را به این سیستم عامل باز کنند. با استفاده از دستور PSSession میتوانید دستورهای از راه دور را اجرا کنید. برای انجاج این کار در اینجا از لپ تاپ اچ پی استفاده شده است.

این شرکت همچنین تصریح کرد که برخی از Insiders ویژگیهای غیرفعالشده را در بیلدهای ویندوز ۱۱ کشف کردهاند، اما تنها گزینههای فعال شده را مورد بحث قرار خواهد داد. تنها حواسشان به نحوه پارک کردن و قفل کردن فرمان و دربهای خودرو است. فرارو- اخیرا Albacore یک شخص علاقمند به محصولات مایکروسافت، چندین ویژگی جدید ویندوز ۱۱ را کشف کرده است. با استفاده از آن می توانید انواع محصولات Google را پخش کنید. همچنین بخوانید: چگونه با استفاده از تم و لانچر دستگاه اندرویدی خود را شخصی سازی کنیم؟ این ویژگی فعالیتهایی که در رایانه شخصی، مرورگر مایکروسافت ادج و گوشیهای اندروید با لانچر مایکروسافت انجام میدهید را ثبت و سازماندهی میکند.

مایکروسافت برای اولین بار در ماه اکتبر آزمایش برنامههای اندروید را روی ویندوز 11 با تسترها آغاز کرد و این ویژگی به شما امکان میدهد تعداد محدودی برنامه را از اپ استور آمازون نصب کنید. کنترل پنل را با حالت نمایش آیکونی باز کرده و بر روی گزینه User Accounts کلیک کنید. Inking & typing شده و این گزینه را غیر فعال نمایید. روی گزینه موردنظر کلیک کنید. حتی میتوانید با کلیک روی آیکون ساعت، مشخص کنید که اسکرین شات پس از چند ثانیه ثبت شود. ویندوز ۱۰ بهروزرسانیها را بهطور خودکار دانلود و نصب میکند و توصیه میشود که این ویژگی را غیر فعال نکنید.

اسکرین شاتی از تمام صفحه گرفته میشود. اسکرین شات گرفتم از ایمیل ارسالی براشون فرستادم ولی در کمال وقاحت گفتن بله ایمیل شما رسیده ولی فقط عنوان داره و حاوی مطلبی نیست! اگر شما فقط به خودی خود از فرمان chkdsk استفاده کنید، درایوتان را در حالت فقط خواندنی اسکن می­کند، خطاها را گزارش می­دهد اما تلاشی برای تعمیر آنها نمی­کند. زیرا فقط یک سیستم عامل به روز بطور کامل، امن خواهد بود و در صورت آپدیت نبودن ممکن است امنیت سیستم شما به خطر بیفتد. فرض کنید که ما پیشروی خود یک کامپیوتر رومیزی داریم که قطعات مختلف آنرا به صورت جداگانه جمعآوری و تهیه کردهایم.

دیدگاهتان را بنویسید