طرح توجیهی گوسفند رومانف چندقلوزا🔶(pdf و Doc) – پیشرو طرح

خروسک، بیماری فصل پاییز و زمستان است که بیشتر کودکان به آن مبتلا میشوند.به نقل از بیتوته از مشخصههای اصلی بیماری خروسک میتوان به تنفس صدادار، سرفه مداوم، گرفتگی و خس خس سینه اشاره کرد. اغلب كودكان مبتلا به خروسک علائم خفيفي داشته و زود بهبود مي يابند. گاو سیستانی برترین نژاد گاو گوشتی ایران است که در مقایسه با سایر نژادهای دامی کشور قابلیت های فراوان و بی نظیر دارد.گاو سیستانی تنها نژاد گاو گوشتی کشور است که استعداد افزایش گوشت را روزانه بین یک کیلو و 200 تا یک کیلوو 30 گرم دارد.فلورمیکروبی شکنبه گاو سیستانی به شیوه ای است که بسیاری از علف های هرز منطقه از جمله نی که داری فیبر بالایی است، هضم کرده و تبدیل به شیر گوشت می کند که بقیه دام های بومی ایران این توانایی را ندارند.یشینه نژاد گاو سیستانی در منطقه نشان می دهد که دارای رنگ های مختلف بوده و در تحقیقات نشان داده شده که گاوهای رنگی بیشتر در مناطق روستایی و گاو های با رنگ سیاه در اطراف دریاچه هامون پراکنده بوده اند.درصد شیر گاوهای رنگی نسبت به گاوهای سیاه بیشتر بوده اما گاوهای سیاه قابلیت تولید گوشت بیشتری دارند.60 درصد لاشه گاو سیستانی گوشت خالص بوده و این در حالی است که در بقیه دام ها نسبت درصد گوشت به لاشه 50 درصد است.

در این ناحیه تخمیر باکتریایی فیبر و نشاسته هضم نشده اتفاق افتاده و باعث پایین آوردن pH (زیر ۶) مدفوع می­شود. هنگامیکه گاومیش در شرایط هوای گرم قرار گیرد و شرایط آبستنی و اسپری آب بر روی بدن حیوان فراهم نشود در این حالت دمای بدن آن افزایش یافته و ضربان قلب و تنفس نیز در پی آن افزایش می یابد در نتیجه بر رفتار تغذیه ای دام اثر گذاشته و پیامد آن کاهش تولید خواهد بود، بدین ترتیب که اگر گاومیش به مدت زیادی مثلاً 2 ساعت زیر اشعه مستقیم آفتاب قرار گیرد در مقایسه با گاو، دچار پریشانی و آشفتگی شدیدتری خواهد شد در این حالت از نشخوار بازمانده، دمش را تکان داده و اقدام به لگد پرانی می کند که نشانه ناآرامی و اضطراب از سوی دام است و سپس ریزش آب از بینی و چشم ها و از دهان ریزش بزاق شروع می شود و اگر در این حالت مکان سایه دار و خنک و اسپری آب و یا استخر آب مهیا شود این علایم از بین رفته و حیوان به حالت طبیعی خود بر میگردد.

با افزایش میزان انرژی قابلدسترس برای شکمبه (نشاسته)، رشد پرزها تحریک خواهد شد که این بهنوبه خود جذب شکمبه­ای اسیدهای چرب فرار را به داخل جریان خون بهبود می بخشد. آب و اسیدهای چرب فرار در روده بزرگ جذبشده ولی این تخمیر زیاد مؤثر نیست، چونکه هیچ هضم یا جذب پروتئین میکروبی صورت نمی­گیرد و این پروتئین دفع میشود. هدف اصلی از پرورش مرغ ابریشمی کوپال، استفاده از آن در مصارف زینتی است ولی به این نکته نیز باید توجه داشت که مرغ ابریشمی بانتام جزو نژادهای زینتی است و مرغ ابریشمی استاندارد در گوشت دهی و تخمگذاری نیز عملکرد خوبی دارد و نادیده گرفتن این ویژگیها عادلانه نیست.

همچنین در دو ماه آخر آبستنی به دلیل رشد جنین و فشار روی شکمبه دام خوراک کمتری مصرف می کند، پس از زایمان با وجود اینکه رحم به حالت طبیعی خود بر می گردد و میزان مصرف علوفه به تدریج افزایش می یابد ولی این مقدار برای تولید شیر کافی نیست و در نتیجه می بایست حداقل 55 درصد جیره خوراک گاو را کنسانتره تشکیل دهد. با افزایش تولید شیر در اوایل دوره شیردهی، بدلیل افزایش نیاز دام به انرژی و پروتئین و ویتامین ها و مواد معدنی، علوفه مصرفی نیاز دام را برطرف نمی کند.

بعضی دامداران مکملها را به صورت انتخاب آزاد در اختیار دام قرار میدهند که روش مناسبی نیست و اگر قرار است تغذیه گروهی باشد بهترین روش مصرف مکمل، مخلوط کردن آن با جیره کاملاً مخلوط است. پرورش دهنده گاو شیری و متخصصین تغذیه با مشکلات مختلفی در آماده سازی جیره هایی که انرژی مطلوب دارند و تولید شیر بدون (SARA) روبرو هستند. هدف از شخم زدن تغییرات فیزیکی مورد نیاز در خاک به منظور آماده نمودن بستر بذر و ریشه گیاه می باشد.

تکثیر: سال ها طول می کشد تا گیاه آگاو بذر تولید کند، اغلب با بذر یا از طریق پاجوش تکثیر می شوند. موادمغذی از دیواره پوششی روده از طریق پرزها (برآمدگی­های انگشت مانندی که سطح جذب را افزایش میدهند) جذبشده و برای انتقال وارد دستگاه گردش خون و لنف میشوند. سطح داخل دیواره شکمبه بهوسیله پرزهایی (برجستگی­های ریز انگشت­مانند) که باعث افزایش سطح جذب میشود، پوشیده شده است. هنگامیکه گاو با یک جیره حاوی انرژی کم (برای نمونه در دوره خشکی) تغذیه میشود، پرزهای شکمبه کوچکشده و سطح داخلی شکمبه کاهش پیدا میکند. معمولاً به شیردان «معده حقیقی» گفته میشود، چون حاوی غدد پوششی است که آنزیم­های هضمی موردنیاز برای تجزیه مواد خوراکی را ترشح میکند.

ازآنجاییکه فقط یک چین بافتی، شکمبه و نگاری را از هم جدا میکند، معمولاً از این ناحیه بهعنوان شکمبه-نگاری یاد میکنند. معمولاً از کولتیواتورهایی که بیلچه نسبتاً عریض و تقریباً افقی دارند برای سله شکنی و وجین علف های هرز استفاده می شود. علاوه بر استحکام نسبتاً کم و محدودیت در استفاده از فاکتور وزن برای خیش زدن مناسب زمین، امکان ایجاد شیارهای عمیق در زمین هم دشوار بود. نشخوارکنندگان توانایی هضم کربوهیدراتهای کمپلکس گیاهان را دارند، درحالیکه این ترکیبات برای حیوانات تک­ معده­ای غیرقابل استفاده است، یک بخش عمده از خوراک نشخوارکنندگان توسط فرآیند تخمیر هضم می­ شود.

این شاخص ضریب ۲۳ درصد را به هر دو صفت تولید شیر و تولید چربی می دهد و مقدار ضریب اختصاص داده شده به پروتیئن شیر برابر صفر است. ۵- هر نوع علوفه یا غله مشکوک به مایکوتوکسین را اندازه گیری کنید. علت پان این است که گاو ها برای تولید پنیر شیر اضافه را در چند ماه ایکه علفچر ها سبر وافر است تولید میکنند.هر قدر زود که علف چراگاه ها خشک میشود تولید شیر پایین میرود.یکی از چالش های بزرگ که صنعت تولید شیر به آن روبرو است انکشاف تهیه علوفه دارای جنسیت خوب برای تمام سال مثل رشقه به شکل خشک پان یا سایلج جواری تا گاوها مقدار زیاد شیر را در سرتاسر سال تولید کند نه که تنها در آخیر بهار.

کاستن علوفه خوراک در ابتدا بعد از زایش گاوها در گله ها نشان داده شده است هنگامی که به گونه سیر تغذیه می شوند (SARA) به سرعت افزایش می یابد. ادوارد هان (۱۸۵۶-۱۹۳۸) ، جغرافیدان آلمانی در کتابی که ۱۸۹۶ منتشر کرد، با ارائه نمونه هائی از دنیا نشان داد که اهلی کردن فقط می تواند کار کشاورزان باشد. به عبارت دیگر قیمت کنسانتره از قیمت موادی که دام دار تولید می کند کمتر بوده و سود کافی برای دامدار را تأمین می کند. در اسپانیا رینگ های گاو بازی و مکان هایی برای گاو بازی وجود دارد که ریشه در تاریخ دارد و از مکان های تاریخی و مهم شهرهای مختلف این کشور محسوب می شوند اما در کشورهای دیگر اروپا هم مانند فرانسه و یا هیسپانیک امریکا یعنی کشورهای اسپانیایی زبان قاره آمریکا هم این نوع رینگ ها و مکان ها بسیار زیادی دیده می شوند.

در تمام مناطق ذکر شده آثار لنِگار (گاو آهن) هنوز و بعد از مرور این سالیان دور باقی مانده است ونشان میدهد که مردم کوخرد در تمام این پشتخهها جو و گندم میکاشته اند، اما حالا دیگر مردم حوصله این کار پر زحمت ندارند وتمام این پشتخهها متروک ومهجور ماند است، فقط آثار ی از شخم لنِگار آن زمان دور در این پشتخهها باقی مانده است که نشانی از فعالیتهایی کشاورزی و مردان زحمت کش آن دوران در کوخرد و روستاهای توابع برجای مانده است. مجموعه ای از اسکنه های متوسط را که روی یک شاسی سوار شده اند و در راس آن ها پاشنه های کم عرض و طویلی نصب گردیده اند، گاوآهن قلمی گویند.

با تغذیه ازمکمل های پر انرژی نظیر چربی و ملاس مصرف انرژی را بالا ببرید . تغذیه پروتئین خیلی زیاد در جیره گاوهای شیری، هزینه ی زیادی دارد. این بخش از معده، همان ویژگی­های معده غيرنشخوارکنندگان و انسان را دارد. فقط چند دقیقه طول میکشد تا جدال واقعی خروسها شروع شود و هر خروس برای خسته و ناتوان کردن حریف هر فوت و فنی در چنته دارد رو میکند. مرکز آمار ایران چند سالی است که از اعلام سرانه مصرف گوشت خودداری می کند به همین دلیل نمیتوان میانگینی تخمین زد اما طبق آمار “مجله خبری گسترش” سرانه مصرفی گوشت جهان 41 کیلوگرم و در ایران 13 کیلوگرم میباشد.

چهارمین کنگره علوم دامی ایران. شکمبه در سمت چپ بدن گاو شیری بالغ قرارگرفته و بیشتر از ۹۵ درصد کل حجم معده را در برمیگیرد؛ شکمبه می­تواند بیش از ۱۱۴ لیتر (۳۰ گالن) مواد حاوی ۲۰-۱۰ درصد ماده خشک را در خود جای دهد. آنالیز آزمایشگاهی این کنسانتره : پروتئین خام ۱۸/۸ درصد بر اساس ماده خشک . غلطک زدن خشک و مرطوب، فلیک کردن، تف دادن و … گره زدن بندناف خیلی نزدیک به بدن ممکن است باعث فتق ناف شود .

این ناحیه شبیه به شان زنبورعسل است. جابجایی شیردان (DA) یا پیچ­ خوردگی معده، زمانی اتفاق میافتد که این ناحیه از معده از پایین سمت راست گاو بهطرف بالا و سمت چپ تغییر پیدا کند. نگاری در جلو شکمبه و متمایل به سمت پایین حفره بدنی قرارگرفته است. اصطلاح توصیفی عمومی «مخزن تخمیر» را برای شکمبه به کار می­برند، چون­که بهعنوان یک انبار مواد خوراکی عمل کرده و یک تخمیر میکروبی فعالی را پشتیبانی میکند. باکتری­های درون شکمبه به ذرات غذایی چسبیده، آنها را تجزیه کرده و تولید اسیدهای چرب فرار(VFA) میکنند که بهعنوان یک منبع انرژی برای گاو شیری به شمار می­روند.

مواد خوراکی کمپلکس به اسیدهای آمینه، قندهای ساده و اسیدهای چرب شکسته میشوند. تنها معده چهارقسمتی (نه چهار معده­ای) به گاو اجازه می­دهد که مواد خوراکی با کیفیت پایین را به فراورده ­های شیری با کیفیت بالا تبدیل نماید. در رابطه با هر بخش از معده نشخوارکنندگان در زیر بحث شده است. نگاری دومین بخش کیسه ­مانند معده است. نمونهای از مواد مغذی مورد نیاز گاوهای بخش اول دوره خشکی در جدول زیر آمده است.

برگهاي سيزال سبز نيز داراي مواد قندي است كه از آن استخراج مي شود . در زمان مصرف این محصول از مصرف مکمل های معدنی و ویتامینه، ، سبوس گندم، تفاله چغندر، آرد جو و هر گونه مواد اضافی به کنسانتره خود داری نمایید. 6- مطابق اصول بهداشتی تهیه شده و به سلامت دام و نیز طعم و بوی شیر و گوشت لطمه نمی زند. در خصوص هزینه نمی توان رقم دقیقی را ذکر کرد چرا که احداث گاوداری شیری به عوامل مختلفی بستگی دارد، مجموع همه ی آن ها هزینه ای است که برای ساخت گاوداری در نظر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید