رزرو هتل شیراز – تا 60% تخفیف هتل های شیراز

سینما شیراز دارای یک سالن با ۶۵۰ صندلی است که دارای رتبه درجه یک میباشد. همه افرادی که تجربه مسافرت به شیراز در اردیبهشت را دارند، معتقدند این شهر در اردیبهشت از نظر آب و هوا دارای بهترین شرایط بوده و برای مسافرت کاملا مطلوب است. آب باغ دلگشا از قنات سعدیه تأمین میشود. باغ دلگشا در نزدیکی سعدیه قرار دارد و از زمان ساسانیان به جا مانده است. از آن جایی که خانههای به جا مانده از دوره قاجار معماری منحصر به فرد و زیبایی دارند، شهرداری شیراز تصمیم گرفت از این بنای قدیمی به عنوان موزه موسیقی شیراز استفاده کند.

طراحی و مهندسی آب انبار وکیل بسیار منحصر به فرد است و میزان تکامل دانش ایرانیان را در دوران زندیه اثبات میکند. اگر عاشق عکاسی هستید، در بازدید از دریاچه مهارلو شیراز میتوانید عکسهای خاص و منحصر به فرد زیادی بگیرید. اگر به دنبال اطلاعات کامل این مسجد هستید، مقاله مسجد نصیر الملک یا مسجد صورتی در دسترس شما است. در این کافه انواع دمنوش و غذای فرنگی و میان وعده سرو می شود. اما در هر صورت بازدید از باغ جهان نما و عمارت هشت ضلعی که در میان آن قرار گرفته ارزشمند است.

جاذبه های گردشگری شیراز در دسته های مختلف : طبیعی تاریخی فرهنگی و مذهبی جای می گیرند که تنها تعدادی از آن ها را در اینجا می بینید . تشکیل شده است. این محله در سال های دور، محل رفت و آمد اعیان نشین ها بوده و پیشه آن ها چوب فروشی می باشد. تنها بخشی از جلوه ها و دیدنی های ارزشمند شهر شیراز، در کنار هتل های باشکوه و مجلل این شهر برای اقامتی سرشار از هیجان و رفاه هستند. طاهری در ادامه، راه اندازی “خانه جوان” را مطالبه جدی جوانان شیراز و سازمان های مردم نهاد حوزه ورزش وجوانان این شهرستان دانست و خاطر نشان کرد : پیگیری احداث و راه اندازی خانه جوان از مصوبات اصلی ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان است و در این راستا، اداره ورزش و جوانان بر اساس تکالیف قانونی خود، وظیفه پیگیری تا حصول نتیجه نهایی را بر عهده دارد که دستگاههای مرتبط نیز می بایست نهایت همکاری را با آن اداره داشته باشند.

به تصور بسیاری از مردم آرامگاه این شاعر با توجه به نام او در کرمان قرار دارد، در صورتی که وی متولد کرمان بوده اما از آن جایی که بیشتر عمر خود را مشغول سفر بوده و درنهایت در شیراز درگذشته است، آرامگاهش در شیراز قرار دارد. کاوشهای باستانشناسی، قدمت این شهر تاریخی را تا ۶۵۰۰ سال پیش نیز تخمین زده است. اما درختانی که در باغ خلیلی ریشه انداختهاند بسیار کهن هستند و شاید قدمتشان به پیش از احداث باغ مربوط است.

این بازار دویست ساله با معماری سنتی خود، فضای خیرهکنندهای پیش چشم مسافران میگذارد. این جشنواره در زمان خود بزرگترین رویداد فرهنگی در نوع خود در سطح جهان بود که محلی برای گرد امدن بزرگترین هنرمندان سنتی مدرن ایران در سراسر دنیا و در رشته های مختلف هنری بود. این آبانبار شامل ردیف پلههای طولانی، مخزن و طاقهای سنتی است. در سال ۱۳۸۲ خانه صابر در لیست آثار ملی ایران ثبت شد و اولین موزه لباسهای سنتی و آیینی شیراز در سال ۱۳۸۴ در خانه صابر برگزار شد.

همچنین، فرهنگسرای بزرگ و کانون فکری کودکان و نوجوانان در باغ ملی شیراز وجود دارند. در این مجموعه تفریحی سالنهای بیلیارد، بولینگ و شهربازی کودکان نیز ساخته شده است. به واسطه طیف گسترده دیدنی های شیراز در دل این شهر و در اطراف آن، لیستی کامل از برترین هتل های شیراز با قرارگیری در نقاط مختلف شهر هم اکنون در دسترس شما می باشد. دانشگاه شیراز از دیرباز تا به امروز جزو برترین دانشگاههای کشور بوده و بعد از رصدخانه مراغه، در سال ۱۳۵۵ دومین رصدخانه ایران در دانشگاه شیراز افتتاح شد. پایه گذاران رصدخانه ابوریحان بیرونی شیراز پروفسور یوسف ثبوتی و پروفسور ادوارد فرانسیس گاینن هستند.

رصدخانه ابوریحان بیرونی شیراز فعال است و به طور حرفهای به فعالیت ادامه میدهد. اما برای علاقه مندان به نجوم و علم ستاره شناسی بازدید از رصدخانه ابوریحان بیرونی شیراز بسیار ارزشمند خواهد بود. قطب الدین شیرازی اخترشناس، ریاضیدان، پزشک، فیزیکدان و دانشمند قرن سیزدهم در شیراز بود. خواجوی کرمانی، یکی از شاعران پرآوازه قرن هفتم و هشتم هجری قمری است. یک بنای قدیمی متعلق به دوره قاجار در میدان شاه چراغ و پشت مسجد شهدا وجود دارد که در سال ۱۳۱۱ هجری قمری بنا نهاده شده و قریب به ۱۰۰ سال قدمت دارد.

گفته میشود که ساخت این بنا توسط علی محمد خان قوام الملک شروع شده و بعد از مرگ آن توسط محمدرضا خان قوام الملک به پایان رسیده است. آرامگاه خواجوی کرمانی در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی بنا شده و جزو جاذبههای شهر شیراز محسوب میشود. باغ ملی شیراز در سال ۱۳۱۵ برای آخرین بار مورد بهسازی قرار گرفت اما با این حال امکانات رفاهی- خدماتی کامل دارد و انواع تجهیزات تفریحی، ورزشی و فرهنگی در آن وجود دارند. عمارت شاپوری در شیراز در بین سالهای ۱۳۱۰ تا ۱۳۱۵ به درخواست «عبدالصاحب شاپوری» ساخته شد و خاندان شاپوری تا سال ۱۳۷۸ صاحب و مالک این عمارت بودند.

مردم این شهر به هنر اهمیت زیادی میدهند و جشنهای هنری زیادی از گذشته تا امروز در شیراز برگزار میشد. اشرف افغان ۴ سال تمام با عنایت سلطان جنگید و زهر تلخ این جنگ را به جان مردم شهر یزد ریخت. این پیست در نزدیکی شهر سپیدان شیراز می باشد که فاصله ی آن از خود شیراز، 85 کیلومتر می باشد. باغ جهان نما از جمله باغهایی است که استراحت و آرامش واقعی در آن معنی میشوند. مسجد وکیل یا همان مسجد سلطانی، از بناهای تاریخی در میان جاهای دیدنی شیراز است و از زمان زندیه تا امروز در این شهر باپرجاست.

این منطقه باستانی که آرامگاه کوروش کبیر، پادشاه هخامنشی را نیز در خود جای داده است؛ میراث ایران و حتی جزو میراث جهانی است. در سایر شهرهای ایران زمین این دو آیین باستانی تقریباً از یاد رفتهاند اما در شهر یزد به دلیل سکونت زرتشتیان در شهر یزد همچنان به قوت خود باقی ماندهاند. البته گفتنی است که این اثر تاریخی در نزدیکی شهر شیراز قرار گرفته، اما همیشه به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری مسافرانی که به شیراز میآیند محسوب میشود. توجهتان را به این نکته جلب مینمایم که فرآیند ثبت نام بیمه تکمیلی مربوط به قبل از بیماری و یا بارداری میباشد و تمامی بیمه نامههای تکمیلی برای افرادی ارائه میشود که از لحاظ جسمی و روحی در سلامت کامل باشند.

بعید است کسی به شیراز برود و در این حرم ساده و آرام و بیآلایش، استخوان سبک نکند. باغ خلیلی در شرق شهر شیراز قرار دارد و به همت یکی از بازرگانان ایرانی به نام محمد خلیل خلیلی و همچنین پسرش ابراهیم خلیلی ساخته شده است. سبک معماری باغ دلگشا به شکل چهارباغ ایرانی ساخته شده و اکثر درختانی که در این باغ وجود دارند، درختان میوه هستند. نزدیک بودن این هتل به مکانهایی مانند حافظیه و باغ جهان نما به عنوان یکی از مزایای آن به شمار میرود. از آبشارهای دیدنی اطراف شهر شیراز، آبشار دم اسب در ۳۰کیلومتری غرب شیراز، نزدیک روستای قلات و آبشار رمقان در ۳۵کیلومتری بعد از ورودی جاده کوهمره را میتوان نام برد.

از معروفترین این باغها میتوان به باغ جهان نما، باغ ارم ، باغ دلگشا و باغ عنیف آباد اشاره کرد. همچنین خیابانهای اطراف این هتل سه ستاره مکان خوبی برای گشت و گذار و پیاده روی هستند. باد از یک طرف وارد آب انبار شده و آب را خنک میکرد از منافذی که روی عرق چین وجود داشت، خارج میشد. کاخ قاجاری به همراه یک حوض آب در مرکز باغ ارم قرار دارند. شهر شیراز که در استان فارس واقع شده و مرکز این استان است، یکی از اصلیترین شهرهای توریستی و گردشگری ایران به حساب میآید و سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب میکند.

شاید به این موضوع پی بردهاید که شهرداری شیراز در اماکن تاریخی شهر موزههای مختلفی را برگزار میکند و سعی دارد جاهای دیدنی شیراز را بهتر و زیباتر جلوه دهد. سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز گفت: پیگیری و راه اندازی خانه جوان شیراز، اولویت ستاد ساماندهی امور جوانان می باشد و بر اساس مطالبه جدی جوانان شیراز تا حصول نتیجه موضوع را دنبال خواهیم کرد. گفته می شود وی 12000 کارگر را برای ساخت قلعه ای در مرکز و خندقی دورتادور شهر استخدام کرد. او چند قصر در شیراز و حومه آن احداث کرد. بهرام گور پس از سفر خود به خراسان بلافاصله دستور ساخت شهری شایسته را صادر میکند و آن شهر را یزدان مینامد.

اکثر گردشگران در بازدید از آرامگاه حافظ به گشت و گذار در باغ ملی شیراز میپردازند. باغ ملی شیراز در چهارراه حافظیه شیراز قرار دارد و یکی از زیباترین و بزرگترین پارکهای شیراز به حساب میآید. از دیگر مکانهای مذهبی شیراز که به عنوان زیباترین مساجد کشور شناخته میشود در دوره زندیه ساخته شده است. آب انبار وکیل، یادگار زیبایی از آبادانیهای دوره زندیه است و هنوز هم پابرجا و استوار سرپا ایستاده است. خانه صابر در ضلع شمال شرقی شاه چراغ قرار دارد و در دوره زندیه ساخته شده است. دریاچه زیبای مهارلو در فاصله ۵۷ کیلومتری شیراز و در جنوب شرقی شهر واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید