دریاچه ارواح طبیعتی شگفتانگیز و ترسناک در جنگل های مازندران✈️|تریپ

ستاد احیای دریاچه ارومیه از نخستین روزهای فعالیت آن در دوره پس از روی کار آمدن کابینه یازدهم در چارچوبی مدون با اجرای طرح هایی همچون ساماندهی وضعیت کشاورزی، تغییر الگوی کشت و همچنین لایروبی و مسیرگشایی رودخانه های منطقه برای تثبیت وضعیت دریاچه کوشید. علیرغم نام ترسناک آن گردشگران زیادی برای بازدید ازین طبیعت بکر، کمپ کردن و گذراندن شب در کنار این دریاچه زیبا به نوشهر سفر میکنند. اگر برای سفر به دریاچه ممرز ترغیب شدهاید و برنامه سفر به این دریاچه زیبا را ترتیب دادهاید، بهتر است چگونگی رفتن به دریاچه ممرز را نیز بدانید. شاید شما هم بعد از خواندن این مطلب به قدری عاشق این دریاچه شوید که بدون معطلی به سراغ رزرو بلیط هواپیما نوشهر رفته و با تریپ بلیط هواپیما ارزان خود را خریداری کنید.

همچنین این حمام دارای سرستونهای مقرنس میباشد که با سرب مذاب به ستونها وصل شدهاند. دریای عمان بخشی از آبهای اقیانوس هند است که با تنگه مهم هرمز از خلیج فارس جدا می شود. پاسخ: پیشروی آب اقیانوس هند از طریق دریای عمان و تنگه هرمز به دره های زاگرس جنوب شرقی، خلیجی هلالی شکل در جهت شرقی ـ غربی به وجود آورده که صدها سال است به آن «خلیج فارس» یا «دریای پارس» می گویند.

ما آدمها در مواجهه با پدیدهها، چه پدیدههای طبیعی و چه پدیدههای غیر طبیعی، احساسی خاص را دریافت میکنیم و بر مبنای همان احساس برای آن پدیده نامی انتخاب میکنیم. که همگی در حفظ بومساختار و محیط زیست نقش بسیار ارزندهای داشتنند. دریاچه ممرز یا ارواح به قدری زیبا و بکر است که در تمامی فصول سال زیبایی خود را حفظ میکند اما برای سفر به این دریاچه باید چند عامل را مد نظر قرار داد. این را گردشگران بسیاری می دانند و این روزها بسیاری با این جاده ساحلی همراه می شوند تا هم ارس را در طول مسیرش تعقیب کنند و هم از زیبایی ها و جاذبه های پرتعداد این مسیر پرپیچ و خم بهره مند شوند.

این عوامل دست در دست هم باعث میشود ارواح نام بسیار مناسبی برای این دریاچه باشد! سعی کنید برای دیدار از این منطقه در کمترین حجم ممکن با کمترین وزن ممکن ضروریترین وسایل را همراه داشته باشید و صد البته از همراه داشتن وسایل غیرضروری و حجیم و سنگین پرهیز کنید. با مراجعه به اين بخش و با كمك نرم افزار گوگل گوشي همراه هوشمندتان تا رسيدن به اين درياچه زيبا را مسيريابي كنيد. برای بهتر پیدا کردن جواب ها در آخر کلمات جستجو شده داخل گوگل کلمه ماگرتا را قرار دهید. بعد از انجام اقدامات اداری لازم در محیط بانی جاده شمالی را به طول 10 کیلومتر ادامه دهید.

این رود طولی بهاندازه ۳۱۹۰ کیلومتر دارد و به دریای برینگ (Bering Sea) در دلتای یوکان.کاسکوکویم (Yukon.Kuskokwim) ختم میشود.۲۰. دریاچه ای که حیات ۱۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی شرق ایران به آن وابسته بود و با خشک شدن آن، نه تنها این زمین ها و کشاورزی منطقه نابود شد، بلکه موجب گرم تر شدن هوا و سخت تر شدن زندگی برای ساکنان سیستان شد. پاسخ: این دریا از بقایای دریای عظیم تتیس است که زمانی بخش اعظم نیمکره شمالی را پوشانیده بود. پاسخ: طولانی ترین رودهایی که به این دریا می ریزند عبارت اند از رود ولگا و اورال از شمال، سفید رود و هر از از جنوب، رود اترک و گرگان از جنوب شرق و رود کورا و ارس از سمت جنوب غرب.

مسئولیت گوش سپردن را باید پذیرفت.»• «اما، اون سمت دلخواه مادرم، اون وجهی که خیلی شگفت انگیز بود منو غرق در خودش می کرد، و من درکنارش خیلی احساس حقارت می کردم، و من اینو میدونم که اگر به خاطر مادرم نبود، حتی امروز اینجا هم نبودم. پاسخ: به علت عبور برخی از این رودها از لایه های نمکی، آب این دریاچه بسیار شور است، به حدی که هیچ موجود زنده ای نمی تواند در آب های آن زندگی کند .آرتمیا زمانی که هنوز آب دریاچه فروکش نکرده بود در آن زندگی می کرد. شرقی و غربی و اردبیل است و آب و هوای معتدلی نسبت به نیمه جنوبی این استانها دارد بارش فراوان در این منطقه علاوه بر کمک به اعتدال آب و هوا باعث ایجاد رودخانههای متعدد شده است.

در جهت شمالغربی آن نیز شهر اردبیل جا خوش کرده است؛ فاصلۀ بین این شهر و دریاچه را ۴۷ کیلومتر رانندگی پر میکند. از شواهد اینطور برمیآید که تمام این منطقه قبلا جنگلی از درختان ممرز بوده است اما با تجمع آب در قسمتی از جنگل، این دریاچه پدید آمده است. این دو سرسره توسط شرکتی آلمانی ساخته شده اند که سرعت بالای آن ها باعث هیجان شما می شود. شاید بتوان گفت شفافیت این آب در مقایسه با سایر دریاچهها غیر قابل مقایسه است.

پاسخ: دریاها از این نظر، که ما را به سایر نقاط جهان متصل می کنند، بسیار اهمیت دارند، به گونه ای که ما در جنوب کشور از طریق دریای عمان با اقیانوس هند ارتباط داریم و در شمال، دریای خزر از طریق کانال راه دن- ولگا به دریای سیاه ارتباط پیدا کرده است. همچنین این منطقه برای سایر عکاسان یا افرادی که به دنبال لوکیشنی خاص برای عکاسی هستند، بسیار جذاب خواهد بود. همچنین این تفریح ساده میتواند یک تجربه رمانتیک و عاشقانه برای زوجهای جوانی باشد که سفر به وان را بهعنوان ماه عسل خود انتخاب کردهاند. در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ میلادی یک لیست از تنوع زیستی پارک ملی دریاچه ارومیه ارائه گردید که طبق آن در دریاچه ارومیه 42 گونه قارچهای میکروسکوپی، ۶۲ گونه باکتری و آرکئوباکتر، ۳۱۱ گونه گیاه، ۲۰ گونه جلبک، ۵ گونه نرم تنان دو کفهای (رودخانههای جزایر)، ۲۷ خزنده و دوزیست، ۲۲۶ گونه پرندگان و ۲۴ گونه پستانداران زندگی میکنند.

همچنین هوای مه آلود دریاچه ممرز و جنگل اطراف آن با زمینی که به رنگ زرد و نارنجی درآمده و فرشی از برگهای پاییزی برایتان پهن کرده است، اقامت دلچسبی را بریتان ایجاد میکند. همین فضای مه آلود است که داخل دریاچه را ترسناک کرده است. در غرب دریاچه چیتگر زمین های بازی را برای کودکان در نظر گرفته اند که با رنگ های مختلف توجه کودکان را به خود جلب می کند.

تردد در مسیر جادهای دریاچه ارواح نیز در زمانهای بارندگی ممکن است سخت شود و پیمون آن تنها با ماشینهای مجهز ممکن باشد. البته ارس در تمام طول سال دیدنی است و اطراف آن جاذبههای گردشکری بسیاری است اما با توجه به کوهستانی بودن آن منطقه و هوای سرد آن در زمستان، توصیه میشود برای دیدن رود ارس در بهار و تابستان به آن منطقه سفر کنید. در تابستان این دریاچه محل ماهیگیری، آب تنی و قایق سواری، در پاییز، مأمن پرندگان مهاجر مانند قو، غاز، مرغابی و در زمستان با توجه به برودت هوا و یخ زدن سطح آن قابل اسکی سواری است.

تفریحات و دستگاههای جذاب این مجموعه در ضلع شمالی، شرقی و غربی دریاچه قرار گرفتهاند. هلیل رود و بمپور دو رودی هستند که به این دریاچه میریزند. نگهبانان منطقه اجازه ورود ماشینهای شخصی به این منطقه را نمیدهند. سه رودی را که به دریای خزر می ریزند، نام ببرید. شکوه طبیعت، آرامش دریاچه، شاید حتی حضور حیواناتی نادر و رها در حیات وحش، جایی که به آن تعلق دارند، تمام این عوامل میتوانند زیباترین تصاویر را رقم بزنند، در یک قاب بنشینند و حکایت ناب خود را تا سالها و سالها با زبان بسته نقل کنند.

پاسخ: این جمله غلط است. پاسخ: از جمله دلایل اهمیت این دریا می توان به تجارت دریایی، بهره برداری از منابع نفتی، ویژگی های خاص محیط زیست، گردشگری و صید ماهی اشاره کرد. از جمله مردمانی که با ارس در ارتباطند، اُشتُبینی ها هستند. به محدوده ای که با توجه به شکل زمین و شیب ناهمواری ها، آب های جاری را به سوی پایین ترین نقطۀ آن هدایت کند حوضه آبریز می گویند. پاسخ: به محدوده ای که با توجه به شکل زمین و شیب ناهمواری ها، آب های جاری را به سوی پایین ترین نقطه آن هدایت کند، حوضه آبریز می گویند.

برای رسیدن به آن باید راهی جاده شوید و به سمت نور حرکت کنید. اگر قصد عزیمت به دریاچه چیتگر با مترو را دارید، کافی است تا سوار یکی از قطارهای خط صادقیه – گلشهر شده و در ایستگاه مترو چیتگر پیاده شوید و با اتوبوس شهرک شهید باقری، راهی دریاچه شوید. شما با گرفتن عکسهایی خاص و متفاوت از خود با پس زمینهای که دریاچه ممرز را به تصویر میکشد. از دست دادن آب بدن یکی از عوارض رایج این نوع عفونت است که در موارد حاد تزریق سرم تجویز می شود. چون مسیر رسیدن به این دریاچه راهی فرعی است و دستیابی به آن بسیار دشوار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید