جیره غذایی گاو شیری سال 98

با گاوآهن برگرداندار مقدار مشخصی از خاک را از عمقی معین برداشته و پس از چرخاندن با زاویه مشخص، آن را به یک سمت برمی­ گردانند. ما این موضوع را فراموش کردیم، ولی چند روز بعد ناگهان متوجه شدیم که مردم دربارهی آن سخن میگویند. قسمت کف بهاربند باید بتنی باشد و اطراف آن باید نرده کشی شود. برای گوساله ها نیز جایگاه هایی با مساحت ۶ متر بخش مسقف و ۶ متر بخش بهاربند در نظر گرفته می شود. صبح روز گاوبازی، افراد روز خود را با خواندن شعرهایی در وصف Saint Fermin شروع کرده و از او تقاضای راهنمایی و محافظت در طول دویدن در مسابقه می کنند.

این موضوع نشان می دهد گاو آهن دزفولی بیش از چهار هزار سال است که تناسب خود را برای استفاده در خاک این منطقه که فقط به لایه های نازک و نرم برای حفظ رطوبت لایه تر نیاز دارد، حفظ کرده است ( مورتنسن، ص ۲۹۷). معینی مقدّمهای به نثر نوشته که در آن به شاهنامة فردوسی اشاره کرده است که در حوزة پیوندهای پیرامتنی با شاهنامه قرار میگیرد. کشور برزیل در طی چندین دهه گذشته سعی کرده است با سرمایه گذاری ویژه در بخش پرورش گاو گوشتی خود را به بزرگترین تولید کننده گوشت گاو جهان تبدیل نماید .

از آنجایی که در هر منطقه جغرافیایی، شرایط آب و هوایی متفاوت است، می توانید از کارشناسان مربوطه بخواهید که در خصوص پاسخ دقیق به این پرسش به شما کمک کنند اما با این حال جهت حفظ سلامتی و راحتی بیشتر گاوهای نر خود در مکان های مسقف بهتره به ازای هر راس ۵ متر مربع را در نظر بگیرید. همچنین شناسایی دقیق رفتارها و خصوصیات گاو در هنگام فحل شدن به گاوداران کمک زیادی می کند تا بتوانند نرخ زاد و ولد را در گله خود افزایش دهند .

اگرچه داشتن یک برنامه غذایی کامل به روند افزایشی شیردهی روزانه گله گاوهای شما کمک می کند اما نداشتن یک فرمول غذایی در صورت بازدهی ناکافی باعث ایجاد ضرر اقتصادی خواهد شد. در هر بار زایش گاو تعدادی هر چند اندک از گوساله های تازه متولد شده دچار تلفات می شوند و این باعث وارد آمدن خسارت هایی به مجمتع گاوداری و پرورش گاو خواهد شد برای کاهش نرخ مرگ و میر باید از روش های مناسبی استفاده کنید . در واحد های پرورش و نگهداری گاو روستایی معمولا از چنین باکس هایی استفاده نمی شود. برای شروع کار پرورش گاو خرید گوساله های مرغوب و نژاد دار از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

خروس جنگی کشنده در فلیپین ، یکی از سرگرمی های بسیار پر طرف دار و محبوب است. برای گاوهای شیرده در سیستم انفرادی آزاد، جایگاه هایی اختصاصی با مساحت ۵ متر بخش مسقف و ۱۰ متر بخش بهاربند برای هر گاو در نظر گرفته می شود. شیب بندی و زهشکی خوبی را بر کف جایگاه در نظر بگیرید . یک گاو شیرده به حدود ۵لیتر آب برای تولید یک لیتر شیر نیاز دارد بنابراین گاوداری خود را در جایی تاسیس کنید که به آب کافی و تمیز دسترسی داشته باشید . سلامتی گوساله ها و گاوهای شیری خود را مدام بررسی کنید چون به هر حال امروزه هزنیه پیشگیری بسیار کم تر از درمان بیماری ها می باشد .

چرخهای شیار ( جلویی و عقبی در گاوآهن نیمه سوار و کشیدنی را باید به نحوی تنظیم کرد که از دیوار شیار دورتر قرار گیرند و بدین ترتیب هم بار کمتری به کفشها اعمال شود و هم احتمال بالا رفتن از دیوار وجود نداشته باشد. این اسباب بازی کلاسیک سالهاست مورد توجه کودکان قرار گرفته است. توجه نکردن به دما شیر مصرفی گوساله ها در فصل زمستان می توانید بیماری های مختلف را به وجود آورد . در گاوآهن یک طرفه، مزرعه به قطعات فرضی کوچک تر تقسیم شده و در محل شروع و اتمام شخم جوی و پشته ایجاد می شود.

برای حل این مشکل می توانید از مکمل کروم استفاده کنید . اما با استفاده از راهکاری بسیار ساده: میتوان از مکمل های شیر برای تغذیه آنها استفاده کرد که هزینه چندانی ندارد و بسیار ارزان است. عزیزانی که قصد خرید گوسفنده زنده کشتار را دارند، از سایر نژاد ها انتخاب می کنند، بنابراین مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای تهیه این موارد نیستند. جایگاه نگهداری دام های شما باید استاندارهای لازم را داشته باشد از جمله این استاندارها داشتن زهکشی مناسب برای تخیله آب در نظر گرفته شود . کدام نژاد ماکیان برای پرورش مناسب هستند؟ بسیاری از پرورش دهندگان دیگر خیلی زود به رقابت برای پرورش هولشتاین در آمریکا پرداختند.

در قصه «عقل و اقبال»، از افسانه های گیلان، در جدال بین عقل و اقبال، در وجود یک کشاورز، که کدام کار آمدتر هستند امده است که کشاورز هنگام شخم عقل از سرش می پرد و دست از تلاش می کشد و به دنبال اقبال می رود از جمله در جائی دیگر روی زمین شخص دیگری شخم می زند که کاول (خیش زمینهای شالیزار) او به خمره ای پر از سکه بر می خورد و چون عقل از سرش پریده بود، اشرفی ها را با بیل به کناری می زند و بقیه داستان ( درویشیان- خندان، ج۹، ص ۲۳۷-۲۴۰). این نژاد از شناخته ترین مرغ و خروس های زینتی هستند و دارای رنگ های متنوعی هستند، مرغ و خروس های این نژاد ذارای کاکل چتری مانند بر روی سر خود می باشند؛ و پایی بدون پر دارند.

گاو ها معمولا برای خاراندن بدن ، خود را دیوارها ، آبخوری ها ، ستون ها و … این نژاد دارای دستهای جلویی قدرتمند و ماهیچههای موثر در پاهای عقبی است که تعادل و سلامت حیوان را حتی در دوران اوج شیرواری حفظ میکند. هر گاو شیری در فصول سرد سال روزانه ۸ کیلو و در فصول گرم روزانه ۶ کیلو علوفه خشک مصرف می کنند. یعنی در طول یک سال میانگین روزانه مصرف علوفه خشک مورد نیاز گاوها ۶ کیلو است. در مورد مصرف خوراک جهت شیردهی نیز مشاهدات تحقیقی بیانگر این نکته هستند که گاومیش در دمای 32 درجه سانتی گراد از لحاظ اشتها شدیداً اٌفت دارد.

میزان تولید شیر در این نژاد نیز ۴۰۸۲ کیلوگرم در هر دوره شیردهی است که درصدچربی آن ۴ درصد است. بیشترین میزان تولید گوشت گاو متعلق به کدام کشور است ؟ گاو نژاد تالشی به طور متوسط در هر دوره شیردهی ۶۴۵ کیلوگرم (۵درصد چربی) شیر تولید میکند. میزان شیردهی یک گاو در روز بر اساس نوع نژاد متفاوت میباشد؛ بهعنوانمثال بهترین نژاد گاو شیری هلشتاین بهطور میانگین روزانه 35 لیتر شیر تولید میکند درحالیکه در نژادی همانند جرسی میزان تولید شیر روزانه 13 لیتر است. برای همین بایستی در مورد فضای موردنیاز برای نگهداری گوساله ها، میزان علوفه موردنیاز و مواردی از این قبیل نکات بیشتری را بیاموزند.

دیدگاهتان را بنویسید