بهترین برنامه غذایی برای گاوهای شیری و گوشتی

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بلخ میگوید که در حدود ۳۵ فارم گاوداری در این ولایت فعالیت دارند که تولید مجموعی روزانهی آنها به ۳۵ هزار لیتر شیر میرسد. مهمترین فعالیت شهرک لبن، گاوداری است. گفتنی است، شرکت «Hart Parr Gasoline Engine Company» در سال ۱۹۰۳ میلادی، برای اولین بار از واژه «تراکتور» استفاده کرد و از آن زمان، این تجهیز به یکی از مهمترین ابزارآلات کشاورزی مبدل شده است. این اسباب بازی تمام ویژگیهای ذکرشده را داراست و میتواند تمام دختربچهها و پسربچههای بالای 3 سال را سرگرم کند.

یک برنامه غذایی غنی و باکیفیت اما اقتصادی و به صرفه برای این گاوها میتواند نیازهای آنها را برآورده کرده و افزایش وزن ایده آلی به دنبال دارد. در بسیاری از کشورها اصلاح نژاد گاو سیمنتال بر مبنای روش های کشور آلمان بنا شده و در عمل تمام مناطق اصلاح نژاد گاو سیمنتال در دنیا از ژن های این گاو جهت رسیدن به پیشرفت های ژنتیکی استفاده کرده اند. تلاش در جهت کاهش درصد چربی شیر می تواند با سهم محدودیتی که می تواند با اسیدوز شکمبه ای مورد شناسایی واقع شود برخورد کند. کنسانتره گاو پرشیر 35 تا 40 کیلو شیر از انواع خوراک دام سنگین دستچین است که جهت استفاده در گاوداریها و مزارع پرورش گاو شیری جهت تغذیه گاو شیری پرتولید طراحی شده است.

بخش هایی از جهان که با دانه های نسبتا گران یا به علت سهم تولید شیر احتمالا، کمتر اسیدوز شکمبه ای را تجربه می کنند.به هر حال اسیدوز شکمبه ای همیشه امکان دارد در جایی که دانه ها یا علوفه با کیفیت خیلی بالا مورد مصرف به وسیله گاوهای شیری قرار می گیرد وجود داشته باشد. اسیدوز شکمبه به دو قسمت اسیدوز شکمبه ای حاد و تحت حاد تقسیم می شود به طور کلی کاهش PHشکمبه و افزایش اسید لاکتیک شکمبه را به همراه دارد این اغلب، نتایج مهلکی را آغاز می کند که PHشکمبه از 5 کمتر شود گاوهایی که جیره غذایی با دانه بالا را نمی پذیرند خصوصا در معرض اسیدوز شکمبه ای حاد هستند زیرا آنها جمعیت رشد یافته باکتری های تولید کنند اسید لاکتیک را ندارند زیرا پاپیلای شکمبه ممکن است کوتاه باشد و قادر نباشد مقدار زیادی از اسیدهای چرب فرار را جذب کند.

بررسی اقتصادی و برآورد زیان اقتصادی حاصل از کاهش تولید محاسبه و بر اساس نتایج بدست آمده در سه گروه پر تولید، متوسط، کم تولید، گاوهای پرتولید به دلیل اسکورهای حرکتی بالا زیان اقتصادی وارده بیشتری نسبت به گروه متوسط و کم تولید داشتند. گرچه گوسفندداران از پس چر این مزارع استفاده می کنند ولی سالانه حجم بسیار بالائی کاه بر روی زمین باقی می ماند. ضایعات نان : ضایعات نان در ایران شامل خرده نان، نانهای نیمه سوخته، کناره های خمیری نان ،نان بیات پس مانده در منازل و رستورانها است .

اسیدوز شکمبه ای نیمه حاد(SARA) تعریف می شود به عنوان دوره ای از کاهش PH شکمبه ای در حدود 5/5-5 که بین حاد و مزمن در طول مدت استمرار دارد. 3ـ به سرعت فاسد شده و یا کپک می زند لذا باید طی مدت کوتاهی بعد از خرید و یا تهیه مصرف شود و یا کاملاً خشک شود. جیره باید به گونهای باشد كه ۷۵-۷۲ درصد كل مواد مغذی قابل هضم(TDN) و ۱.۶۷-۱.۶۱ مگاكالری در كیلوگرم انرژی خالص شیرواری(NEL)تامین نماید.كل سطح فیبر جیره باید بین ۱۹ و ۲۱ درصد فیبر شوینده اسیدی(ADF) و بین ۲۵ و ۲۸ درصد فیبر شوینده خنثی(NDF)باشد.حداقل ۲۱% كل ماده خشك جیره باید از NDF علوفه تامین شود.برخی از علوفه ها باید بصورت خشك باشند تا بالاترین عملكرد شكمبه را داشته باشیم.

• برای همه گاوهای یک گله جیره هماهنگ تنظیم نمی شود و گاوها باید سطح بندی شوند. آمار و ارقام: این مدیران موشکاف از آمار و ارقامی که نمایانگر وضعیت گله شان است اطلاع دارند: نرخ آبستنی، نرخ تشخیص فحلی، نرخ آبستنی به ازای تلقیح، سن در اولین زایش، روزهای باز و سایر اطلاعات. در همین رابطه در این مقاله برای اطلاع بیشتر شما از انواع مرغ و خروس موجود در جهان از نژادهای مختلف، قصد داریم تا شما عزیزان را با بهترین مرغ و خروسهای زینتی آشنا سازیم. به هر حال اگر تولید اسید از تخمیر بالا از بافر ( یعنی ماده ای که از تغییرات شدید PH جلوگیری می کند ) بیشتر باشد.

سه مورد بالا دسته بندی کلی نژادها هستند. وزن گوسفند هم مورد مهمی می باشد زیرا درمراکزی که نامعتبر نمی باشند به گوسفندان آب و نمک داده می شود تا سنگین وزن شوند و سود بیشتری را کسب کنند. 5- برای تولید بخار، انجماد و عملیات آتش نشانی می توان، از آب غیرقابل شرب نیز استفاده کرد، مشروط بر اینکه لوله کشی آن، به صورت مجزا و علامت گذاری شده باشد. بهترین نژاد گاو شیری در دنیا، گاو هلشتاین است، این گاو هم برای تولید شیر و هم برای تولید گوشت مورد استفاده قرار میگیرد، زادگاه آن کشور هلند است با اینکه هلند کشور سردسیری است، اما این گاو میتواند به راحتی خود را با هر شرایط آب و هوایی تطبیق دهد.

اما چه خروسی میتواند لاق این تاج و تخت باشد ؟ همچنان پرسونل واحد های ساحوی میتواند پروسه تولد و تناسل را در کاها اصلاح کند توسط بوجود آوردن بار داری ها اضافی وتعداد گوساله های که تولید میشود. استفاده از منابع پروتئینی مختلف در جیره گاوهای شیری، باعث بهتر شدن کیفیت جیره میشود. برخی مطالعات هم نشان میدهد که نوردهی روز-کوتاه در دوره خشکی باعث افزایش مقاومت دام و پستان به عفونت های جدید می شود. آزمایشگاه برنامه بهبود حیوان نشان می دهد که میانگین تولید شیر روزانه ۸/۳ میلیون گاو هلشتاین برابر ۲۹/۵۴ کیلوگرم شیر با ۳/۶۶ چربی و ۳/۸۰ درصد پروتئین می باشد.

نتایج مطالعات و تجربیات متعددی مفید بودن این سیستم را در افزایش توان تولید شیر گاوها، افزایش مصرف ماده خشک، کاهش ابتلا به بیماری های متابولیکی، کاهش اتلاف خوراک، کنترل دقیق تر ترکیبات جیره وغیره را تایید کرده اند و از این رو استفاده از این سیستم در فارم های مدرن گسترش یافته و نتایج رضایت بخش و ارزنده ای در افزایش تولید شیر، مقدار پروتئین و چربی شیر بدست آمده است. که این حیوانات با جیره هایی که دارای علوفه زیادی هستند به دلیل سیستم هضم و متابولیسم آنها سازش کردند در جیره که به مقدار زیادی دانه وجود دارد افزایش تولید شیر را به دنبال دارد حتی در جیره های غذایی که شامل 75 درصد کنستانتره هستند.

اگرچه تغییرات PH شکمبه به طور قابل ملاحظه ای در یک روز وجود دارد گاوها دارای یک سیستم رشد یافته ای هستند تا PH شکمبه انها در یک محدوده فیزیولوژیکی محافظت و نگهداری شوند. • در این سیستم آنالیز خوراک بخصوص برای درصد ماده خشک و رطوبت بطور مکرر نیاز است . تغذیه و نحوه خوراک دهی گاوهای شیری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این درعین پیچیدگی، مدیریت قوی را طلب می کند.

به هر حال تغذیه با جیره غذایی دانه ای تولید شیر را به صورت کوتاه مدت افزایش می دهدو خطراتی را که در طولانی مدت سلامتی گاو را تهدید می کند اساسا آن رابه طور کامل خنثی می کند. اقتصاد تولید شیر تحت این شرایط همراهی با تغذیه با دانه می کند. گاو آهن دوار یا روتیواتور در محوری گردنده چرخیده و این چرخش به صورت دوار خاک را زیر و رو می کند. خطر گسترش (SARA) می تواند به وسیله پذیرش یک رژیم غذایی که میان ماده ای که از تغییرات شدید PH جلوگیری می کند با تولید کم اسید چرب و تخمیر کربوهیدراتها تعادل ایجاد می کند کاهش می یابد.

به هر حال تولید کنندگان، متخصصین تغذیه و دامپزشکان ممکن است از ارزش سلامتی طولانی مدت اسیدوز شکمبه ای نا آگاه باشند بنابراین ممکن است تمایل به کاهش تغذیه با دانه نداشته باشند. ممکن با لنگش و دیگر مشکلات سلامتی دیگر در کاهش تولید مرتبط باشد. وقتی گاوهای شیری برای تولید زیاد تغذیه می شوند شیوه های مدیریت خوب دارای اهمیت است اگرچه وقتی عوامل مربوط به جیره بهینه هستند. این تعادل می تواند به وسیله فراهم کردن فیبر کافی در رژیم غذایی که شامل تکه های بزرگی از الیاف است بدست بیاید به هر حال مقدار زیاد این ذره ها ممکن است سرانجام به افزایش خطر (SARA) منتهی شود.

• برای مخلوط کردن جیره نیاز به مخلوط کن است که هزینه بر است. در این مرحله مدیریت گاوداری گاوهای مورد نظر را از لحاظ وضعیت بدنی بررسی نموده و در صورت برخورد با موارد غیر عادی نظیر رشد بی رویه گاوها و یا لاغری بیش از حد آنها درصدد اصلاح جیره بر آیید . تغذیه بالا از دانه های با تخمیر بالا فیبر مورد نیاز را افزایش می دهد. شروع دوباره یک جیره غذایی با دانه بالا بعد از یکدوره محرومیت غذایی تا گاو آن را بپذیرد ممکن است باعث رهایی از اسیدوز شکمبه ای حاد شود محققان توانایی دارند تا بر اسیدوز شکمبه ای حاد به وسیله محرومیت غذایی 24-12 ساعته و بعد اجازه دسترسی به همان جیره غذایی که حیوان قبلا دریافت می کرده اند غلبه کنند.

علوفه تازه باعث می شود که گاو ها به خوردن غذا ترغیب شوند. غذا دادن به دام ها به صورت متمرکز نیازمند کار کمتر اما هزینه بیشتری است. کمتر جوجه ای باهاش کسو میشه.. این جوجه خروس تاج مهر برادر تنی جوجه قبلی است و در حال حاضر 2.5 ماهه هستند. با توجه به اینکه خروس های لاری نژاد های مختلفی دارند، بنابراین انتخاب بهترین نژاد خروس لاری برای کسی که واقعا قصد پیروزی در میدان را دارد، بسیار مهم است، معمولا خروس هایی که دانگ بالاتری دارند، یعنی قد بلندتری دارند، جزو بهترین خروس لاری و جنگی شناخته می شود چون به راحتی بر رقیب خود غالب خواهد شد.

نژاد خروس لاری اصیل کدامند؟ گاو برانگوس حاصل تلاقی دو نژاد براهمن و آنگوس می باشد. هر نژادی مربوط به مناطق مخصوص به خودشان می باشند. امروز چقدر اشخاص در زندان بسر میبرند که بموجب حکم دادگاههای نظامی محکوم شدهاند و جرائم ایشان مربوط بقبل از اعلان حکومت نظامی است؟ امروز به علت افزایش سطح تولید گاوهای شیری، مدیریت تغذیه و روش های خوراک دادن مهم بوده و نیاز به استفاده از تکنولوژی مناسب وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید