بررسی ویندوز ۱۱ ؛ شروعی دوباره برای مایکروسافت بررسی ویندوز ۱۱

پیش از هر چیز بهتر است که از خود بپرسیم، Shell چیست؟ پیش از این، فروشگاه ویندوز مشابه برنامه کاربردی Metro بود (برنامه های کاربردی Metro اپلیکیشنهای مخصوص صفحات لمسی (تلبتها و تلفنهای هوشمند) هستند که برای رابط برنامهنویسی نسخه WinRT مایکروسافت نوشته میشوند.) ولی این فروشگاه با نسخه قبلی فرق دارد (و در زمان نگارش این آموزش، همچنان در فاز بتا قرار دارد) و بیشتر شبیه یک برنامه کاربردیِ ویندوز (Win app) است. Advanced Startup Options در ویندوز ۸ نیز ارائه شده بود اما در ویندوز ۱۰ با ابزار بیشتر و محیط کاربردی تر به کاربران ارائه شد تا در مورد تعمیر ویندوز خودشان در مراحل اولیه نیازی به ایزار های مختلف نداشته باشند.

در هنگام استفاده از این دستور به همراه یک پارامتر، تمامی دستورات خاص مرتبط با آن پارامتر نیز به شما نمایش داده خواهند شد. Windows Master Control Panel با نام مستعار God Mode یکی از قابلیت های ویندوز ۷ ،۸ ،۸.۱ و ۱۰می باشد که به کاربر امکان می دهد تا از طریق یک پوشه به تمامی قابلیت های ویندوز مانند Control panel، ابزارهای ادمین، نصب و یا حذف نرم افزارها و سخت افزارها، فایروال و حتی حساب کاربری ویندوز و غیره دسترسی داشته باشد. ابتدا نرم افزار را از طریق این لینک دانلود و نصب کنید . Windows Hello برای اسکن چهره یا شبکیه از سخت افزار و نرم افزار خاصی استفاده میکند و از این رو در حال حاضر تعداد دستگاههای معدودی وجود دارند که از این ویژگی ویندوز ۱۰ پشتیبانی میکنند.

ویندوز سرور و ویندوز دسکتاپ، هر دو از یک پایه کد استفاده میکنند، اما ویندوز سرور به دلیل اینکه برای فعالیت های تجاری طراحی شده است، امکانات و ابزارهای متفاوتی دارد. اما در سال ۲۰۲۱ میلادی استراتژی کاری خود را در قبال پراستفادهترین سیستم عامل تجاریِ دنیا برای پیسیها تغییر داد و در ۳ تیر ۱۴۰۰ شمسی اعلام کرد که ویندوز ۱۱ با امکانات جدیدتر جایگزین ویندوز ۱۰ خواهد شد. ویندوز سرور ۲۰۱۹ آخرین نسخه سیستم عامل سرور مایکروسافت و به عنوان بخشی از خانواده سیستم عامل ویندوز NT است.

نیاز است که حتما آخرین بیلد را دریافت کرده باشید، در غیر این صورت هنگام آپگرید کردن به مشکل بر می خورید. نسخه نهایی ویندوز 11 حالا به صورت رسمی در اختیار همگان قرار گرفته است. و اما کاربرد ویندوز سرور ۲۰۱۲ چیست؟ مایکروسافت اولین نسخه SAC خود یعنی ویندوز سرور نسخه ۱۷۰۹ را در اکتبر ۲۰۱۷ عرضه کرد. در حالی که انتشار SAC از فرمت نسخه ویندوز سرور YYMM پیروی میکند. ۱۰ قابلیت این نسخه را در مقاله ویژگی های ویندوز سرور ۲۰۱۶ بخوانید. اگر این کار نمی کند، می توانید پست قبلی خود را در اگر F8 کار نمی کند، به Safe Mode می رسد بخوانید.

همانطور که گفتیم، PowerShell ابزاری است که به شما در زمینه خودکارسازی وظایف تکراری ویندوز و مدیریت وظایف اجرایی و به طبع، صرفهجویی در زمان، کمک میکند. بدین ترتیب هم در وقت خود صرفهجویی کرده و هم اینکه میتوانید کنترل بیشتری بر سیستمعامل و پردازشهای آن داشته باشید. بدین ترتیب بهتر میتوانید بر روی کارهای پیچیدهتر تمرکز کنید. اکنون، شما می توانید کارهای مولتی تسکینگ یا چند وظیفهای را انجام دهید، درست مثل زمانی که یک مانیتور دوگانه واقعی تنظیم کرده اید. اکنون، ببینید که آیا Task Manager هم مانند هرچیز دیگری روی صفحه پرش دارد یا خیر.

آیا سوآپ داره معاملات؟ اگر در این سایت مشکلی وجود نداشت، باید در کامپیوتر یا سیستم عامل خود به دنبال حل مشکل باشید. اگر دستورات را بهترتیب وارد کرده باشید، آنگاه اسکریپت موردنظر نیز بدون مشکل اجرا خواهد شد. اگر یک کاربر معمولی رایانه باشید، احتمالاً تاکنون تنها با نسخههای عمومی ویندوز کار کردهاید. هنگام خاموش کردن دستگاه ویندوزی که قابلیت راهاندازی سریع در آن فعال شده باشد، رایانه بهسادگی کاربران را از سیستم خارج و تمام فایلها را هایبرنیت میکند و هنگام راهاندازی بعدی، کار را بهراحتی از جایی که متوقف شده است از سر میگیرد؛ به خاطر همین موضوع اغلب به این نوع خاموش شدن، خاموش شدن هیبریدی میگویند که با کمک آن کاربران میتوانند خود را از مدتزمان طولانی بوت شدن نجات بدهند.فقط زمانی امکان استفاده از Fast Startup وجود دارد که هایبرنیت فعال شده باشد.

این دستور تمامی دستورات نصب شده بر روی سیستم شما از جمله Cmdletها، عملکردها، نامهای مستعار، فیلترها، اسکریپتها و اپلیکیشنها را نمایش میدهد. برای فعال سازی God mode توجه کنید که باید با حساب کاربری مدیر (Administrator) و دسترسی به تمامی گزینهها وارد سیستمعامل شوید. می توانید برای خرید هاست ویندوز به ایران هاست مراجعه کنید. البته در ایران و با توجه به عدم رعایت حق کپی رایت، شاید این روش ناکارامد باشد و به راحتی بتوان گفت به جای این روش ویندوز را دوباره نصب کنید. این انعطاف پذیری در توسعه شبیه سازها و راه اندازهای اندروید به ما راحتی می دهد و به ما اجازه می دهد چند مورد را برای نصب در ویندوز 10 انتخاب کنیم.

قابلیت اجرای یک دستور بر روی یک یا چند کامپیوتر از راه دور را PowerShell Remoting مینامند. در ادامه بر روی “File” و سپس “Save As” کلیک کرده، نامی را وارد کنید و سپس “Save” را برگزینید. جهت اجرای PowerShell باید آن را در منوی استارت جستوجو کرده و سپس بهصورت Run as administrator اجرا کنید. ویندوز ۲۸۶ علیرغم نام آن ، بر روی هر دو پردازنده Intel 8086 و Intel 80286 اجرا می شود.

حرکات صفحهی لمسی نسبت به قبل سازگارتر شده و یک صفحهکلید جدید روی صفحه با گزینههایی برای تایپ آسانتر با انگشت شست ارائه میشود و همچنین میتوانید مجموعهای سریع از ایموجیها را اضافه کنید. اسکریپتها مجموعهای از دستورات بوده و در واقع بخشی از یک برنامه بزرگتر به حساب میآیند. Fast Startup یکی از راههایی است که به شما کمک میکند عملکرد ویندوز را بهبود بدهید؛ اما بسیاری از افراد توصیه میکنند که از آن استفاده نکنید یا حداقل به محض اینکه برای اولین بار سیستم خود را روشن کردید، آن را غیر فعال کنید؛ اما این توصیه چه علتی دارد؟

بسیاری از سازمان ها تلاش دارند از سیستم ذخیره سازی SAN استفاده کنند. این شرکت همچنین به روز رسانیهای قابل توجهی را برای زیرساختهای ذخیره سازی سیستم عامل و پلت فرم مجازی سازی Hyper-V انجام داده است. این سیستم فایل، قابلیت پشتیبانی از حجم های بسیار بالا را دارد. دلیل این است که رم زیادی مصرف می کنند و باعث کند شدن سرعت اجرای برنامه ها می شوند. در این صورت، اجرای برنامه شما متوقف شده و رابط کاربری PowerShell نیز ظاهری همانند تصویر زیر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید