آموزش دانلود آپدیت ۲۱H۱ سرفیس ویندوز ۱۰ – می ۲۰۲۱ – سرفیس نیوز

روشن نشدن لپ تاپ اتفاق ترسناکی است اما نباید باعث ترس شما شود! از سوی دیگر برخی از کارشناسان و صاحبنظران دربارهی مزایا و معایب اجباری کردن استفاده از این قابلیت سختافزاری در پیسیها و مخصوصا رایانههای مخصوصِ بازی با مایکروسافت اتفاق نظر ندارند. نکته: برای فعال کردن مجدد فایروال، مسیر بالا را دوباره طی کنید و آن را فعال کنید. یکی دیگر از باگ های ویندوز 11 که بسیاری از کاربران آن را گزارش کردهاند، باز نشدن و کار نکردن برنامه Photos است. با عرضه نسخه پیشنمایش ویندوز 11 و همینطور نسخه نهایی که طی فصل پاییز ۲۰۲۱ عرضه میشود، مشخصا سوالاتی در ذهن کاربران شکل گرفته که در ادامه به برخی از آنها پاسخ میدهیم.

برخی از لپ تاپها، در جعبهی خود یک سوزن مخصوص برای این کار دارند. ممکن است نرمافزارهای استارتاپ، منابع سیستم را بیش از حد به خود درگیر کرده باشند. دقت کنید که دمای بیش از حد لپ تاپ، میتواند به چیپستهای مادربورد صدمات جدی بزند. MediaCreationTool.bat 2021.10.20 نام یک ابزار جایگزین برای Media Creation Tool در ویندوز است که به شما امکانی میدهد تا بتوانید دو سیستمعامل ویندوز 10 و ویندوز 11 را در کنار همدیگر نصب کنید. با این حال، با فرض اینکه ممکن است درایور مربوط به کارت گرافیک بهدرستی روی سیستم شما نصب نشده باشد، باید آن را به صورت دستی آپدیت کنید.

اگر صفحهتان پر از پنجرههای مختلف است میتوانید قسمت بالایی پنجرهی مورد نیازتان را با ماوس نگه دارید و سپس آن را روی پنجرههای دیگر تکان دهید. خوشبختانه، این مسئله به خاطر ایراد در مانیتور یا کارت گرافیک و حتی کابل آنها نیست و با بررسی چند مورد ساده، از داخل خود ویندوز میتوان آن را حل کرد. این صفحه کلید، مشابه همان صفحه کلید ویندوز ۸.۱ است و تمام کلیدهای مورد انتظار را شامل میشود. توجه داشته باشید که گاهی اوقات اگر دکمه F8 را فشار داده و نگه دارید، بعضی از کامپیوترها مزاحم بوق می شوند، بنابراین در این صورت، کلید F8 را به طور مداوم در طول دوره بوت نگه دارید.

دقت داشته باشید که استفاده از این نرم افزار هیچ مشکل امنیتی برای ویندوز شما ایجاد نخواهد کرد و غیرفعالسازی آنتی ویروس ویندوز به این منظور است که از ایجاد تداخل آنتی ویروس در روند تغییر فایلهای ریجستری ویندوز توسط این ابزار، جلوگیری کنیم. اگر فن و سیستم خنککننده لپ تاپ دچار مشکل باشد، لپ تاپ برای جلوگیری از صدمات به قطعات حساس، مجبور به خاموشیِ ناگهانی است. با مطالعهی این مطلب، میتوانید به عیبیابی لپ تاپ خود بپردازید.

اگر این کار نمی کند، می توانید پست قبلی خود را در اگر F8 کار نمی کند، به Safe Mode می رسد بخوانید. اگر هنوز قادر به دریافت حالت Safe Mode می توانید سعی کنید کدهای رایانه را برای خاموش کردن آن و سپس آن را دوباره روشن کنید. اگر مانیتور شما از HDR پشتیبانی میکند، اما بازی مدنظر شما فاقد این خصوصیت است، میتوانید از ویندوز ۱۱ برای تغییر رنگ و نور آن استفاده کنید. زیرا ممکن است با همان پردازنده قدیمی هم موفق به نصب ویندوز ۱۱ شوید. اما همیشه به خاطر داشته باشید قبل از نصب یا حذف چنین بهروزرسانیهایی، از فایلهای مهم درون سیستم خود پشتیبان تهیه کنید.

برای مثال میتوان گفت کاربران سیستم عامل ویندوز ۳۲ بیتی میتوانند با نصب Android x86 اقدام به نصب هر برنامه اندرویدی در ویندوز خود کنند. حتی میتوانید بهصورت جداگانه اپلیکیشن Nimo TV را از پلی استور دانلود و در موبایل خود نصب کنید تا در زمانهایی که به رایانه دسترسی ندارید، از تماشای استریمها محروم نشوید. در گذشته امکان نصب ویندوز ۱۱ به صورت دستی از طریق نسخههای غیر رسمی وجود داشت؛ اما اکنون مایکروسافت فایل ISO نسخه رسمی ولوم لایسرس (Volume License) را برای دانلود در سایت خود قرار داده است. میتوانید از طریق ویندوز خود نسخه را بهروزرسانی کنید یا فایل ISO ویندوز ۱۱ را نصب کنید.

کابل شارژر را در جای خود قرار دهید.، سپس بررسی کنید که چراغ شارژ روشن میشود یا نه. سوسو زدن صفحه مانیتور از مسائل آزاردهندهای است که وقتی کاربران با آن مواجه میشوند، اغلب فکر میکنند مانیتور آنها دچار مشکل شده است. اگر باتری لپ تاپ جداشدنی است، آن را باز کنید و دوباره در جای خود قرار دهید. قبل از هر چیز، درایور کارت گرافیک خود را بررسی کنید. اگر با صفحهی برفکی در لپ تاپ لنوو مواجه شدید، یک اشکال سختافزاری در کارت گرافیک شما وجود دارد.

در این صورت با سیاه شدن صفحه لپ تاپ لنوو مواجه میشوید. هنگ کردن لپ تاپ یا قفل شدن لپ تاپ لنوو میتواند ناشی از مشکلات نرمافزاری یا سختافزاری باشد. در این صورت، سیستم عامل اطلاع میدهد که اطلاعات نرمافزاری کافی برای بالا آمدن ویندوز در درایو شما وجود ندارد. این مشکل هم میتواند دلایل مختلف سختافزاری و نرمافزاری داشته باشد. جالب است بدانید که اشکال در کار باتری لپ تاپ، میتواند از دلایل بالا نیامدن ویندوز باشد. البته توجه داشته باشید که در صورت وجود مشکلات ویندوز قبلی، این موارد نیز به نصخه جدید ویندوز ۱۰ انتقال پیدا کرده و می تواند مشکل ساز شود.

ما ممکن است اصلا وسیله اندرویدی نداشته باشیم و در مقطعی ممکن است نیاز پیدا کنیم که یک اپلیکیشن خاص را آزمایش کنیم. در حالت سرعتی شما میتوانید عملکرد بازیها را به حداکثر برسانید و آنها را بدون افت فریم تجربه کنید؛ اما اگر در هنگام استفاده از این حالت با مشکلی مواجه شدید (مثلا سرعت سیستم شما کاهش پیدا کرد)، میتوانید بلافاصله به حالت سازگاری برگردید. اگر با مشکل کم شدن نور لپ تاپ Lenovo یا تاریک شدن صفحه لپ تاپ Lenovo مواجه هستید، بعد از اطمینان از نصب و آپدیت بودن درایو صفحه نمایش، به بررسی سختافزاری LED یا LCD لپ تاپ لنوو بپردازید.

در چنین شرایطی، نصب آپدیتها همیشه اولین و مطمئنترین راه برای رفع بسیاری از مشکلات ویندوز 11 است. اگر مشکل شما سطحی است، میتوانید خودتان به عیبیابی و رفع مشکل بپردازید، اما اگر اشکال لپ تاپ لنوو فنی و سخت افزاری باشد، بهتر است با سامانه آچارباز تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما در اولین فرصت در محل شما حاضر شوند و به رفع مشکل بپردازند. تعمیر لپ تاپ یک کار تخصصی است که به تعمیرکاران خاصی نیاز دارد. اگر آنتیویروس دارید، بررسی کنید که به آخرین بهروزرسانی مجهز است یا نه. سپس بررسی کنید که مشکل شما در پرش صفحه مانیور لپ تاپ حل شده است یا نه.

ممکن است برای شما هم پیش بیاید که در هنگام کار، لپ تاپ لنوو ناگهان خاموش شود. گاهی ممکن است، کثیف شدن دکمه پاور، مانع از روشن شدن لپ تاپ لنوو شود. ابتدا باید لپتاپ را ریست کرده و در حین ری استارت شدن کلید F8 را مکررا فشار دهید. برای اتصال گوشی به لپ تاپ با کابل، ابتدا یک سر کابل را به گوشی و سر دیگر را به پورت USB کامپیوتر خود وصل کنید. به احتمال بسیار زیاد میتوانید با این روش، مشکل اینترنت خود را حل کنید.

اما به احتمال زیاد اگر روی آن کلیک کنید صفحه Shell فوری ظاهر و خارج می شود. کار کردن با این اپ در اوبونتو بهسادگی استفاده از آن در ویندوز است. در فرایند کپی کردن و انتقال کامل ویندوز به SSD، باید حافظه اس اس دی و هارد دیسک قدیمی را به طور همزمان به کامپیوتر وصل کنید. فایل msi که باید استخراج شود (به عنوان مثال C:Folder). بیلد (Build): بیلد فاکتور دقیقتری است که ورژن ویندوزی که روی کامپیوتر شما نصب است را مشخص میکند. کافیه فلش رو با نرمافزار RUFUS یا ابزار نصب ویندوز مایکروسافت Bootable کنین و ویندوز 10 دانلود شده رو روی اون بریزین.

اول، شما می توانید با کلیک بر روی دکمه شروع جدید، که دوباره در فرم دیگری است، و سپس کلید SHIFT را نگه دارید و دکمه قدرت را فشار دهید. در این صورت، دقت کنید که باتری به درستی در جای خود قرار گرفته است. سپس سیستم خود را ری استارت کنید. 7. گزینه “SB Flash drive” را انتخاب کرده و سپس بر روی “Next” کلیک کنید. سپس روی Settings بزنید.

حال در کامپیوتر روی Settings برنامه Your Phone کلیک کنید. حال اگر یک قطعه دچار مشکل باشد، این سیگنال دچار مشکل میشود. اگر با دکمهی شات داون لپ تاپ لنوو خاموش نمیشود، میتوانید دکمهی پاور را چند ثانیه نگه دارید تا لپ تاپ خاموش شود. در این صورت، تعمیرکار میتواند با تعویض دکمهی پاور و یا سرویس آن، مشکل را حل کند. در نزدیکی دکمهی پاور، به دنبال یک سوراخ کوچک و ظریف بگردید. اگر این مراحل برای دسترسی مجدد به اینترنت کارساز نبود، میتوانید فایروال را یکبار ریست کنید. اگر مشکل از هیچ کدام اینها نبود، علت هنگ کردن ناگهانی لپ تاپ لنوو، میتواند سختافزاری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید