آموزش دانلود آپدیت ۲۱H۱ سرفیس ویندوز ۱۰ – می ۲۰۲۱ – سرفیس نیوز

اگر یک کاربر عادی هستید بهتر است به سراغ این برنامه نروید. از سوی دیگر، با روشهایی غیررسمی نیز میتوان سراغ نصب اپلیکیشنهای پلی استور در ویندوز ۱۱ مایکروسافت رفت. البته این مورد هم کاملاً جدید نیست، زیرا پنجره نوار وظیفه News and Interests که اخیراً به ویندوز ۱۰ اضافه شده است تقریباً همان کارها را انجام میدهد. در واقع برای اینکه شما طرحی جدید برای یک برنامه، ابزار، دستگاه و یا حتی سیستمعاملی در حد ویندوز داشته باشید، میتوان تنها دست به قلم (شاید هم دست به موس) شد و طرح جدید را آفرید.

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که برنامههای وب پیشرو، که در واقع وبسایتهایی با کدهای اضافه هستند که ویژگیهای برنامه مانند را ارائه میکنند، نیز به فروشگاه راه پیدا خواهند کرد. مایکروسافت اعلام کرده است تا ۲۰۲۵، از ویندوز ۱۰ پشتیبانی خواهد کرد. تایپ صوتی که چه برای تبلت و چه غیر تبلت بسیار مفید است، نام جدید ابزار فوقالعاده دیکته گفتار ویندوز 10 است. File Explorer جدید در ویندوز ۱۱ به ویژه با کنترلهای به روز شده پنل سمت چپ و آیکونهای جدید فولدر، مثال بسیار خوبی از ظاهر جدید ویندوز ۱۱ ارائه میدهد.

در نسخه ویندوز 11 همچنان پنل واحد Action Center برای اعلان ها و تنظیمات سریع گزینه بهتری است. برای مثال Aero Peek و Aero Shake به طور پیشفرض در ویندوز 11 خاموش هستند، اما میتوانید آنها را دوباره در تنظیمات فعال کنید. سفارشی سازی کنید. همچنان میتوانید روی هر یک از سه نماد موجود در نوار وظیفه نگه دارید تا وضعیت آنها را ببینید. البته برخی از این قابلیتها در سیستم شما وجود داشته و تنها باید آنها را فعال کنید.

می توانید مراحل فوق را انجام دهید تا کامپیوتر را تعمیر کنید. همیشه پس از پروسه نصب و راه اندازی ویندوز، باید برای بهتر کار کردن آن یک سری دستورالعمل های را انجام داد تا ویندوز بازدهی بهتری داشته باشد. این قابلیت در آینده در ویندوز 10 هم در دسترس قرار خواهد گرفت.- قابلیت دایرکت استورِج برای دسترسی مستقیم زیرسیستم گرافیکی به بخشِ ذخیرهساز سختافزار که فقط برای SSD-های دارای استاندارد NVMe در دسترس خواهد بود و استریم بافتهای گرافیکی در بازیها را به سطحِ جدیدی ارتقا خواهد داد. جدا از تغییرات بصری مثل جابجایی منوی استارت از قسمت چپ به وسط صفحه، تغییرات آیکون ها و نمای کلی، طبق گفته مایکروسافت، ویندوز 11 به عنوان بزرگ ترین به روزرسانی ویندوز در 10 سال اخیر، قابلیت ها و تغییرات بسیاری را با خود به همراه آورده است.

کاربران صفحات لمسی میتوانند به راحتی انگشتشان را از چپ به داخل بکشند تا ویجتها باز شوند و در صورتی که بخواهند نمای بزرگتری داشته باشند، میتوانند پانل ویجت را تمام صفحه کنند. دیگر نمیتوانید برای باز کردن نمای تعویض کار در صفحات لمسی از سمت چپ به داخل بکشید یا دیگر نمیتوانید برای بستن یک برنامه از بالا به پایین بکشید. نکته مثبت این است که کاربران تبلت گزینههای جدید قلم و ترفندهای صفحه کلید لمسی روی صفحه را دریافت میکنند.

بهترین امکان معرفی شده در ویندوز 10 را می توان به اینجا محیطی که در آن هم استفاده از موس و کیبورد وجود دارد و هم صفحه ی لمسی. همانطور که گفته شد، اطلاعات شخصی شما دیگر وجود ندارد. در بخش پایانی این نقد و بررسی ویندوز 11 به برخی از ویژگیهای قدیمی که دیگر با رویکرد جدید ویندوز 11 مطابقت ندارند، اشاره می کنیم. در ابتدا، این ارتقا برای رایانههای شخصی جدید انجام میشد، و سپس بر اساس پیکربندیهای سختافزاری معتبر، به صورت رایگان به سیستمهایی با ویندوز 10 ارائه شد. همانطور که ویندوز 10 ارتقاء رایگان ویندوز 8.1 و ویندوز 7 بود، ویندوز 11 نیز ارتقا رایگان ویندوز 10 خواهد بود.

سریعترین راه برای این کار استفاده از برنامه رایگان PC Health Check است. مایکروسافت همچنین ابزاری را منتشر کرده است که توانایی رایانه شما را برای اجرای ویندوز 11 بررسی میکند و این برنامه PC Health Check نام دارد. این در حالی است که مایکروسافت سابقا، ویندوز ۱۰ را آخرین نسخه ویندوز اعلام کرده بود. اگر یادتان باشد، هنگامی که ویندوز ۱۰ معرفی شد، مایکروسافت اشاره کرد که آخرین نسخه از ویندوز خواهد بود و به مرور با دریافت آپدیتها، به امکانات جدیدی مجهز میشود.

چگونه میتوان ویندوز 11 را دریافت کرد؟ اگر اپ تنظیمات ویندوز ۱۰ را اجرا کنید و روی System و سپس About کلیک کنید هم نسخهی نصب شده روبروی Version ذکر میشود. یکی از مسائلی که در مورد ویندوز ۱۰ آزار دهنده است، تنظیمات ناهماهنگ پنجره ها و دیالوگهای آن است: گاهی اوقات برنامهای را در Settings app جدید حذف می کنید، گاهی اوقات در کنترل پنل قدیمی. مایکروسافت اکنون در جدیدارین نسخه از سیستم عامل ویندوز،Action Center ویندوز ۱۰ را به دو پنل جداگانه تقسیم کرده است. سایر الزامات سیستم چندان اجباری نیستند.

الزامات TPM و Secure Boot بخشی از تقویت فناوری امنیتی سیستم عامل مایکروسافت است. همچنین برای نصب این ویندوز به رایانهای با تراشه امنیتی TPM و قابلیت Secure Boot نیاز است. این قابلیت میتواند یک امتیاز با ارزش برای بازیکنان محسوب شود؛ زیرا گاهی ممکن است که به هر دلیلی بعضی از بازیها کلیدهای درستی را برای بازیکن تعریف نکنند و از آن جایی که قابلیت ویرایش و شخصیسازی کیبورد در همهی شبیه سازها موجود نیست، بازیکن با یک مشکل جدی روبه رو میشود. بعد از اینکه نرم افزار را اجرا کردید، در پروسه سازگاری سیستم، متوجه قابلیت نصب ویندوز 11 بر روی سخت افزار خود خواهید شد.

هنگامی که ماوس را روی دکمه حداکثر کردن نگه میدارید، انتخابی از طرحبندیها را مشاهده میکنید. شما همچنین میتوانید برای مشاهده تصویر بندانگشتی از پنجره هر برنامه، با موس بر روی دکمه ها حرکت کرده (Hover Over) و راست کلیک کنید تا Jump List باز شود. بعد از اجرا شدن صفحهی بارگذری ویندوز مشاهده میکنید که با همان صفحهی سنتی و قدیمی مواجه هستید و میتوانید به راحتی از طریق آن به Safe Mode و دیگر ابزارهای ویندوز ۱۰ دسترسی داشته باشید. البته راههای دیگری نیز برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 11 وجود دارند، از جمله استفاده از کلید PrtSc، نوار بازی، ابزارهای اسکرین شات شخص ثالث و غیره.

ویجت Entertainment فیلمها و سریالهای جدید را نمایش میدهد و ویجت Family برای کسانی که از ابزارهای کنترل والدین Microsoft Family Safety استفاده میکنند گزینه مناسبی است. برای نقد و بررسی ویندوز 11 از نظر ویژگی های جدید آن باید بیشتر از هر چیزی به سمت طراحی رابط کاربری برویم. این نرم افزار گرافیک رابط کاربری موبایل های با سیستم عامل سیمبیان را شبیه به اندروید می کند.. در این بیلد، آپدیتهای امنیتی برای اپلیکیشنهای پلتفرم ویندوز یونیورسال آماده عرضه شده است که باعث بهبود ضریب امنیت و کاربری این اپلیکیشنها میشود. 2. چه چیزی در مورد ویندوز 11 خیلی خوب است؟

دیدگاهتان را بنویسید