آشنایی با نژاد مرغ و خروس سیاه (آیام سمانی)

رنگ مورد پسند: سرخ سیاه و ابرشنظر آقا سیروان چشم فیروزه ای یا سفیدمنقار کوتاه و کلفت و کلنگیتاج بادام ندارد گوشت زیر چانه قد بلندشیبدار با دم روبه پایین قلم سبز اخم ابرو داردابرش صاف مثل خط کش بیستادهر پرنده یا خروسی رو ببینه خودش رو حسابی کش بیارهقلم کلفت داشته باشهخارش کلفت باشهگردن محکمی داشته باشهپشتت خروس پهن باشهوقتی کت میزنه باید فکر کنی دارن چوب میشکنن نظر آقا امین سلام اقا پوریا خروس لاری به چشم ، قد ، منقار و چیزای دیگه نیست کلآ به نژاده که بدونی زاتش چی بوده به شکل ظاهری نیست .

کودکان زیر 3 سال در مقایسه با بزرگسالان سیستم تنفسی باریکتر و کوچکتری دارند و ممکن است علائم شدیدتری داشته باشند. آزمایش رنگآمیزی آکروزوم: ابتدا برای برطرف کردن مشکل رقیق کننده، از دو روش سانتریفوژ و بدون سانتریفوژ استفاده شد و نتایج حاصل از دو روش با هم مقایسه شدند. شیره ضد عفونی کننده، معرق، ادرارآور وضد یبوست است. با این حال هنگامی که سن گاو در اولین زایش زیاد باشد و فاصله زایشها نیز به دلایل مختلفی متغییر باشد دفعات زایش نمیتواند معرف سن حیوان باشد معمولا تولید شیر گاو در دوره شیردهی چهارم یا پنجم حداکثر است .

می شوند.ویتامین های مورد نیاز که باید به کنسانتره اضافه شوند عبارتند از :E ،D وA وبقیه ویتامین ها به وسیله خود حیوان تولید می شود وبه همین دلیل کمتر به جیره افزوده می شود. این واکسن زمانی که حیوان از اصطبل برای چریدن علف سبز به دشت انتقال می یابد تزریق می شود. پس از زایمان، مقدار تولید شیر بتدریج اضافه می شود تا اینکه درهفته چهارم تا ششم به حداکثر تولید خود می رسد و سپس بتدریج ا زاین مقدار تولید کم شده تا زمانی که گاو را خشک کرده وبرای زایمان بعدی آماده می کنند. پس از زایمان با وجود اینکه رحم به حالت طبیعی خود برمی گردد و میزان مصرف علوفه، بتدریج افزایش می یابد ولی این مقدار تکافوی میزان تولید شیر را نمی کند، درنتیجه باید حداقل 55 درصد جیره غذایی گاو را کنسانتره تشکیل دهد تا علاوه بر رسیدن به اوج تولید، علیرغم اشتهای کم حیوان، تامین کننده نیازهای دام نیز باشد.

این نوع نژاد در واقع نژاد گوشتی است و علاوه بر پرگوشت بودن دنبه و چربی کمی دارد، به همین دلیل از بقیه نژادها گران تر است. چربی نیز درتامین انرژی بدن دام نقش حیاتی دارد وبعضی ازویتامین ها مثل ویتامین K ،A ،D و E نیز توسط چربی ها به بدن دام منتقل می شوند. ذرت: دانه ذرت یکی از انواع دانه های غلات است که به واسطه فراوانی نشاسته درآن ، ارزش غذایی نسبتاً زیادی دارد و از رو درجیره دام وطیور به عنوان ماده اولیه انرژی زا به مقدار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

کارشناسان معتقدند اوره وقتی موثر است که به مقدار کافی مواد نشاسته ای(غلات) و مواد قندی درجیره وجود داشته باشد. مصرف کنسانتره درجیره گوساله های جوان از آخر هفته اول تولد ضروریست . کنجاله سویا: این ماده غذایی مقام اول را ازنظر پروتئین وارزش غذایی درپروتئین های گیاهی دارا می باشد و دارای 46-41 درصد پروتئین خام وحدود 3/5 – 1 درصد چربی (بسته به روش روغن کشی)می باشد. ذرت بطورمعمول حاوی 14 درصد رطوبت ، 8 درصد پروتئین، 5/3 درصد چربی و 7/2 درصد فیبر می باشد.

اوره: اوره به عنوان جانشین پروتئین، ازمواد ازته ساده وارزان قیمت می باشد که درسیستم گوارشی گاو تبدیل به پروتئین می شود. از نظر مقدار پروتئین، کلسیم و فسفر، فقیرتر ازدانه های دیگر است ولی مجموع مواد مغذی قابل هضم (TDN) آن دربین غلات بالاترین مقدار است. مقدار اوره درکنسانتره معمولاً درحدود 1 درصد می باشد. ناگفته نماند که دربعضی از فرمول های کنسانتره که برای گوساله های جوان و یادام های با بازده بالاتهیه می شود از مواد دیگری نظیر پودر ماهی نیز برای تنظیم جیره استفاده می شود. به عبارت دیگر کنسانتره یا غذای متعادل ترکیبی از تعدادی مواد غذایی است که قادر است همه عناصر ومواد ضروری بدن دام را به اندازه کافی تامین کند.

همان طور که در خود سینما ژانرها و گونههای متفاوت داریم، آنهایی که درباره سینما تصمیم میگیرند هم باید از همه طیفها باشند. دانه ذرت برحسب گونه و ارقام، متفاوت بوده و دارای رنگ های زرد، سفید و قرمز می باشدکه دانه زرد آن مصرف بیشتری دارد وسرشار از کارتینوئید (پیش ساز ویتامین A ) است . گلها چند روز تا چند ماه باقی مانده و بسته به گونه بذر یا سوخیزههایی تشکیل میدهند که میتوان از آنها برای افزایش گیاه استفاده کرد. در این قسمت فقط به معرفی چند گونه محبوب و معروف این گیاه میپردازیم. بهترین گاو و گوساله گوشتی جهان و دنیا، بهترین گوساله گوشتی، بهترین نژاد گاو پرواری و گوشتی در ایران، قیمت گاو گوشتی، بهترین نژاد گاو گوشتی دنیا، بهترین نژاد گوساله گوشتی ایران دارد، معرفی بهترین نژاد گاو گوشتی در ایران است.

به خاطر خواص بیشتر گوشت این نژاد بعنوان پیشگیری از بیماری سرطان و کمک به سلامت قلب و عروق قیمت آن بالاست و حتی هر کیلو از گوشت آن به 200 دلار می رسد. مواد معدنی درساختمان اسکلت بدن دام ودرترکیب تولیدات دام مانند: شیر، گوشت و غیره به کار می روند. 3- چربی ها : اکثر مواد غذایی ، دارای مقداری چربی هستند. چربی دراین نوع کنجاله حدود 6 درصد بوده و مواد قابل هضم آن کمتر از کنجاله سویا می باشد. تفاله چغندر قند: غذایی حجیم و خوشمزه و ارزان می باشد که دارای مواد قندی زیاد بوده و حدود 6/9 درصد پروتئین و 5/0 درصد چربی می باشد.

همان طور که اشاره شد دام برای تولید مناسب به مجموعه ای از مواد غذایی نیاز دارد وبدیهی است که تمامی مواد غذایی مورد نیاز دریک نوع علوفه بطور کامل یافت نمی شود لذا برای برطرف کردن این کمبود ها تعدادی از مواد غذایی با یک ترکیب معین ومقدار مشخص پس ازآسیاب کردن با هم مخلوط وخوراک فشرده شده جدیدی که اصطلاحاً کنسانتره نامیده می شود تولید می گردد تا حداقل نیاز واحتیاجات نگهداری وتولید را دردام تامین نماید.

مجموعه سون شیپ در راستای ارائه انواع دام کشتار فعالیت دارد و نمونه های رومانف را برای ارائه در اختیار ندارد. هر چند که بین نژادهای مختلف گاوشیری تفاوتهایی از لحاظ سن بلوغ جسمی وجود دارد ولی در اکثر نژادهای شیری بلوغ جسمی در سنین بین 5تا7 سال میباشد ٬پس از این سن به دلیل کاهش فعالیت غدد پستانی و بروز اختلالات گوارشی میزان تولید شیر کاهش پیدامیکند . مرغ و خروس سیلکی (ابریشمی) در چند سویه و جهش رنگی به نامهای، ۱٫سیلکی سفید(WHITE SILKIES) 2.سیلکی سیاه(BLACK SILKIES) 3.سیلکی براق(BUFF SILKIES) 4.سیلکی آبی(BLUE SILKIES) 5.سیلکی نقرهای(SILVER SILKIES) موجود میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید